facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 29. 9. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

Ve vedení TOVEKu dochází ke generační výměně

Společnost TOVEK v letošním roce slaví 30 let působení na trhu a stojí před zásadní změnou ve vedení firmy. Tomáš Vejlupek a Bořivoj Kostka, zakladatelé TOVEKu se rozhodli předat pozice ve vedení společnosti mladší generaci z řad dlouholetých zaměstnanců.Prezident společnosti Tomáš Vejlupek (na snímku vpravo) vysvětluje: „Toto rozhodnutí jsme učinili s hlubokým přesvědčením, že naše společnost má potenciál dosáhnout ještě větších úspěchů. Máme plnou důvěru v naše nástupce, kteří svým elánem a novými nápady povedou naši firmu do budoucnosti. Společně jsme vytvořili něco úžasného, a teď je čas, aby nová generace převzala kormidlo a pokračovala v našem úspěšném putování.“

Současný šéf vývoje Bořivoj Kostka jeho slova potvrzuje a dodává: „Během těchto třiceti let jsme prošli mnoha výzvami a úspěchy. Díky úsilí a tvrdé práci jsme se stali tím, čím jsme dnes. Důležité ale je, že jsme si vždy pamatovali naše kořeny a hodnoty, které nás spojily na začátku. Naším cílem je zajistit, aby naše společnost zůstala inovativní a prosperující v dalších desetiletích. Věříme, že naši nástupci přinesou nové myšlenky a energii, které toto poslání posunou dále.“

Rovněž Eva Kostková, která vedla zákaznickou podporu a hrála klíčovou roli v budování silného týmu tohoto oddělení, předává zkušenosti a know-how svému nástupci.

Nově se tak do vedení společnosti dostávají ti nejzkušenější zaměstnanci, kteří svojí oddaností a energií po mnoho let stále posouvali jednotlivá oddělení TOVEK kupředu.

Jiří Šplíchal, který dosud výjimečně vedl vývoj Tovek Tools, se stane novým šéfem celého vývoje. Jeho dlouholeté zkušenosti a vášeň pro technologii jsou klíčem k inovačnímu růstu.

Tomáš Šafařík byl dlouhou dobu výraznou tváří zákaznické podpory. Nyní se chopí vedení této důležité části společnosti. Jeho schopnost řešit problémy a péče o zákazníky jsou pro TOVEK neocenitelné.

Miroslav Nečas se doposud věnoval rozvoji obchodu. Nyní převez­me vedení zahraničního obchodu. Jeho dovednosti a talent budovat dlouhodobé vztahy s partnery jsou klíčem k mezinárodnímu úspěchu.

Beze změn zůstává vedení obchodu v ČR, které řadu let úspěšně řídí Miroslav Wiedermann.

Pánové Kostka a Vejlupek zůstávají ve společnosti nadále aktivní, aby byli i v nejbližších letech podporou a poradním hlasem nových šéfů. Tomáš Vejlupek si ponechává funkci Prezidenta společnosti a Bořivoj Kostka přebírá roli výkonného ředitele.