facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 10. 5. 2024 - redakce

V programu konference TechEd 2024 je 50 přednášek a představení platformy M5Stack

TechEdLetošní ročník největší tuzemské IT konference TechEd, která proběhne hybridně ve dnech 21. - 23. května 2024 v Praze, již představila kompletní program. Mezi speakery se objeví přední odborníci české, slovenské, ale i zahraniční IT scény.

 Z 50 přednášek sedmadvaceti předních českých a slovenských IT odborníků a zkušených lektorů se můžete těšit třeba na následující:

Developer keynote, aneb než nás všechny zahubí AI, Michala Altaira Valáška přinese tradiční developer keynote o tom, co se ve světě .NETu a webového vývoje odehrálo od posledního TechEdu a věštění, co nás čeká v nejbližší budoucnosti. Dále pak v přednášce Co je nového v EF Core 8? Jiřího Činčury se návštěvníci dozvědí co nového přináší a co se změnilo v nové verzi Entity Framework Core, stejně jako .NET, ASP.NET.

Michael Grafnetter ve své přednášce Identita služby v Active Directory prostředí zase ukáže doporučené způsoby konfigurace identity služeb a plánovaných úloh ve Windows. Cílem pak bude dodržení principu minimálních oprávnění a zabezpečení proti odcizení přihlašovacích údajů. Předvede různé bezpečnostní mechanismy, včetně spravovaných účtů služeb, virtuálních účtů služeb, počítačových účtů, technologie Azure Key Vault, DPAPI a virtualizace.

Lukáš Radil pak v přednášce Jak správně do Cloudu? Teorie a praxe migračních projektů aneb šéfe máme asi problém bude mluvit o aktuální problematice migrace do Cloudu. Jak si projekt rozdělit, co dělat a nedělat v jednotlivých fázích a také koho k tomu budete potřebovat. Představí migrační projekty z pohledu architekta a projektového manažera. Jaké nástroje používat, jaká jsou typická rizika a jak je ošetřit, které postupy opravdu fungují, kolik času budete na migraci potřebovat a spoustu dalšího. Čeká vás migrační projekt? Přijďte si poslechnout jaké chyby udělali lidé před vámi a poučit se z nich.Michal Altair Valášek, zdroj: Gopas

Speciálním bodem programu bude vystoupení Michala Altaira Valáška u stánku v Lounge zóně, kde představí platformu M5Stack, která nabízí jednoduché programování mikrokontrolerů i pro ty, kdo neradi drží v ruce páječku. Bude se jednat o ochutnávku workshopu, který se bude konat v Microsoftu dne 20. června 2024, kde bude autor v tomto tématu pokračovat.

Se zajímavým tématy z dalších mluvčích vystoupí i například David Alimov, Štěpán Bechynský, Marek Chmel, Robert Haken, Miroslav Holec, Tomáš Jecha, Jiří Kanda, Petr Malášek, Antonín Stoklásek, Petr Košec, Ákos Nagy, Václav Jirkovský, Lubomír Ošmera, Marian Henč, Oldřich Šrubař, Jakub Urban, Petr Vlk a mnoho dalších.

Kompletní program a další aktuální informace najdete na teched.cz.

 

TechEd


 
  

- PR -

Jak využít AI ke zvýšení prodejů?

Promo Forecast AI je jedno z nejzajímavějších vlastních řešení firmy Sluno. Na základě dat z promočních prodejů dokáže pomocí umělé inteligence přesně určit, jaký produkt bude mít v nadcházejících akcích největší úspěch. Obchod­ní­kům i dodavatelům tak poskytuje plnou kontrolu nad celým procesem přípravy promocí od výběru zboží, stanovení ceny až po precizní analytiku na konci akce.

  

- PR -

Modernizace platebních systémů v Evropě a České republice

Společná cesta CGI a Moneta Money Bank


V digitálním věku, kdy se po­ža­dav­ky na rychlost, bezpečnost a efektivitu platebních operací neustále zvyšují, stojí evropské finanční instituce před výzvou, jak tato očekávání naplnit. Vý­znam­nou roli v této transformaci hrají platební metody, které umožňují rychlé a bezpečné transakce jak na domácí, tak na mezinárodní úrovni.