facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Projekty - 11. 9. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

Správa železnic přechází na novou verzi systémů SAP

Správa železnic se jako jedna z prvních společností veřejného sektoru připravuje na přechod ze stávajícího systému SAP ECC 6.0 na novou verzi SAP S/4HANA. Veřejná zakázka na výběr implementátora byla vyhodnocena v červnu, následně proběhne implementace nové verze, kterou provede konsorcium společností Sabris a gd-Team.Na straně Správy železnic je implementace v gesci Správy železnič­ní telematiky, která zajistí propojení procesních týmů s dodavatel­ským konsorciem tak, aby systém splňoval všechny požadavky organizace. Samotná implementace v prostředí Správy železnic bude probíhat od letošního září do dubna 2025, kdy nastane kom­plet­ní obměna dosud využívaného systému SAP za jeho novou verzi.

Implementaci nového systému vnímá Správa železnic jako šanci pro standardizaci a digitalizaci procesů do jednotného ekonomického informačního systému. Modernizace přinese nové nástroje pro řízení podnikových procesů a podrobné analýzy dat. Nově budou dostupné procesy materiálového hospodářství, údržby spravovaného majetku a prodeje. SAP S/4HANA navíc umožňuje práci v procesně přívětivějším webovém prostředí a jednodušší integraci na externí systémy.

Implementace SAP S/4HANA přináší také řadu výhod včetně rychlejšího zpracování dat a zvýšené flexibility v adaptaci na nové změny v České republice a v Evropské unii.

„Veřejný sektor je z pohledu konkurenceschopnosti České republiky stejně klíčový jako ten soukromý. Proto každý krok směřující k modernizaci systémů nebo sjednocení platforem znamená i zjednodušení práce pro zaměstnance a kvalitnější spolupráci s obchodními partnery. Správa železnic tak jde příkladem dalším státním institucím, které zatím o nových systémech uvažují,“ říká generální ředitelka SAP ČR Hana Součková.

Hana Součková
Hana Součková

„Věřím, že implementace systému přinese výrazný nárůst v kvalitě firemního informačního systému a tím i pohodlnější a efektivnější práci našich kolegů,“ dodává ředitel Správy železniční telematiky David Miklas.


 
  

- Inzerce -

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

  

- Inzerce -

IT ekosystém Synology přináší jistotu

Výhody volby NAS s pevnými disky od jednoho dodavatele


Společnost Synology dodává efek­tiv­ní a bezpečná řešení pro ukládá­ní dat, a to jak velké podnikové servery, tak i menší modely síťových zařízení NAS, které jsou vhodné pro malé a střední podniky (SMB) nebo domácí kanceláře.