eWay System
facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 12. 1. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nové zařízení od QNAPu je integrovaných řešením pro IP dohled i vzdálené zálohování

QGD-3014-16PTSpolečnost QNAP uvedla na trh nový stolní PoE switch QGD-3014-16PT, který nabízí šestnáct 30W portů Gigabit PoE, dva kombinované porty Gigabit SFP/RJ45 a dva hostitelské porty 2,5GbE. Zařízení, které pohání čtyřjádrový procesor Intel Celeron, ovšem nabízí také čtyři 3,5" diskové pozice SATA a podporuje sledovací aplikaci QVR Pro a řešení vzdáleného zálohování Hybrid Backup Sync (HBS). Jde tak o integrované řešení pro IP dozorování a řešení vzdáleného zálohování pro malé a střední podniky.Zařízení QGD-3014-16PT kombinuje funkce switche PoE, NVR, NAS a routeru a poskytuje výstup HDMI 2.0 pro přímé přehrávání živých kanálů. Díky konsolidaci funkcí více zařízení toto tiché a stylové zařízení zjednodušuje zavádění řešení pro inteligentní dozorování. V kombinaci s dozorovacím softwarem QVR Pro, vzdáleným zálohováním HBS a řešeními QuWAN SD-WAN je zařízení QGD-3014-16PT kompletním řešením pro zavedení IP dozoru.

QVR Pro

„Rozšiřování sítí pro dozorování na více pracovištích může být nákladné a může si žádat velké množství zařízení s nízkou účinností přenosu mezi větším počtem vzdálených zařízení – nemluvě o komplikovaném zavádění a správě,“ uvedl Daniel Hsieh, produktový manažer společnosti QNAP, a dodal: „Switch QGD-3014-16PT integruje PoE, dozorovací funkce a správu zálohování dat, aby se tyto požadavky zjednodušily.“

QGD-3014-16PT

QGD-3014-16PT je kompatibilní se standardem IEEE 802.3at PoE+ a je vybaven šestnácti 30wattovými gigabitovými porty PoE, které mají schopnost dodávat celkový příkon až 140 W různým PoE kamerám nebo zařízením, jako jsou IP telefony, LED světla a digitální zobrazovací zařízení. Správci přitom mohou centrálně spravovat napájená zařízení pomocí funkcí správy vrstvy 2 a inteligentních funkcí správy PoE (včetně plánování, upřednostňování napájení a zapnutí/vypnutí napájení). Správci mohou také vzdáleně spravovat kamery, alokovat úložný prostor, přehrávat nahrávky, provádět převzetí služeb při selhání a sledovat živé přenosy kamer.

QVR Center

Software HBS konsoliduje funkce zálohování, obnovy a synchronizace, aby správci mohli snadno přenášet data z jednoho QGD-3014-16PT do jiného QGD-3014-16PT, QNAP NAS, vzdáleného serveru nebo cloudového úložiště.


 
  

- Inzerce -

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

  

- Inzerce -

Jak zastavit ransomware? Správnou ochranou koncových bodů

SophosPolovina IT manažerů uvádí, že byli v loňském roce napadeni ransomwarem. Ve třech případech ze čtyř se přitom útočníkům podařilo zašifrovat data. Průměrné globální náklady na nápravu těchto škod přesáhly 16 milionů korun, vyplývá z průzkumu společnosti Sophos mezi 5000 IT manažery ve 26 zemích. Jak nejlépe chránit koncové body před ransomwarem?