facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT společnost - 28. 1. 2020

Hackathon Aimtecu se zaměří na bezpečnost biometrie a 3D tisk

HackatonNa hackathonu, který připravuje společnost Aimtec, nevznikne e-shop s dálničními známkami, ale přesto má tato tradiční akce velmi zajímavý program. Již pátý ročník akce AimtecHackathon nabídne o víkendu 20.–22. března nejen souboje hackerských projektů, ale i přednášky o nejnovějších technologiích pro veřejnost nebo dětský program. Návštěvníci se mohou těšit na prezentace odborníků na téma bezpečnosti biometrických údajů, 3D tisku nebo digitalizace zemědělství.



Cílem AimtecHackathonu, který se bude konat v plzeňské Moving Station je nejen přiblížit svět technologií různým věkovým kategoriím, ale zejména propojit IT nadšence a nabídnout prostor pro vznik zcela nových unikátních projektů. „Dáváme k dispozici technologie, které nejsou přístupné jen tak pro každého. Z naší pozice je ale jednodušší je získat, díky nim mohou vzniknout skvělé projekty s velkým přínosem,“ vysvětluje jeden z hlavních organizátorů Jiří Dobrý ze společnosti Aimtec.

Na sobotní sérii přednášek TechTalks mohou dorazit všichni, koho zajímají technologie, bezpečnost dat nebo digitalizace, která dnes provází a ovlivňuje prakticky všechna odvětví běžného života. Hlavním řečníkem bude prof. Ing. Dipl.-Ing. Martin Drahanský, Ph.D., vedoucí biometrické laboratoře na Fakultě informačních technologií VUT v Brně. Svou přednášku zaměří na téma, aktuálně velmi palčivé, zda jsou i dnes otisky prstů či sítnice opravdu zárukou bezpečnosti. Účast přislíbili také Ondřej Tomas ze společnosti CleverFarm, která pomáhá s aplikací nejnovějších technologií do zemědělství, a nebude chybět ani Ondřej Kašpárek z PrusaLab nebo Agi Gonda z e-NABLE Slovakia a další. Poslední dva jmenovaní se zaměří na 3D tisk. Kompletní program je k dispozici na aimtechackathon.cz.

Hackaton

Hlavním bodem akce AimtecHackathon je ovšem HackIT – část věnovaná programátorům a dalším lidem s technologickým myšlením, kteří chtějí zrealizovat svůj vlastní projekt nebo načerpat nové zkušenosti. Vítáni jsou i grafici, UX odborníci a specialisté na hardware. Stejně jako v předchozích letech budou mít týmy k dispozici mentory a technologie a bude jen na nich, co během čtyřiceti hodin programování vytvoří. Celá akce vyvrcholí v neděli dopoledne prezentací všech hackerských projektů a vyhlášením vítězů. Podrobnější informace a přihlášky jsou k dispozici na aimtechackathon.cz.

Společně se vzdělávacími a zájmovými organizacemi připravil Aimtec na neděli 22. března program pro nejmladší technologické nadšence, především pro žáky základních škol. Během hravého odpoledne si děti a mládež budou moct vyzkoušet nejrůznější soutěže a hračky, jejich rodiče budou mít šanci probrat možnosti technologického vzdělávání v Plzni osobně přímo se zástupci škol a zájmových sdružení. Přihlášky a bližší informace jsou na aimtechackathon.cz.


 
  

- PR -

Budoucnost práce s dokumenty pomocí General Documents AI

Společnost Konica Minolta, tradiční lídr v oblasti tiskových technologií, dlouhodobě klade důraz na rozvoj komplexních IT služeb. V posledních letech se zaměřuje na vývoj inovativních řešení, která propojují tradiční tiskové procesy s digitálním světem. Jedním z klíčových směrů jejich výzkumu a vývoje (R&D) je implementace umělé inteligence (AI) do administrativních procesů. Tato technologie zásadně mění způsob, jakým organizace pracují s dokumenty, a přináší rychlejší a efektivnější zpracování dat.

  

- PR -

Firma fortell, která má zručnost a dovednost nejen v názvu, spoléhá na IS KARAT

Myšlenka na nutnost výběru nového informačního systému se ve společnosti fortell objevila už v roce 2018. Hlavním důvodem byla skutečnost, že společnost původně využívala účetní systém od lokálního dodavatele, který již nebyl schopen svou funkčností ani poskytovanými službami podporovat rozvoj společnosti. K rozhodnutí o výběru ale nakonec došlo až v roce 2020, kdy se ve společnosti fortell rozhodli poněkud netradičně využít nastalé období pandemie Covid-19 k výběru nového ERP řešení.