facebook
Partner
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
 

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
Partneři webu
Dialog 3000Skylla

Trendy ICT 2018

Nové technologie změní trh podnikových služeb

ABSLAsociace ABSL, která sdružuje poskytovatele podnikových služeb na českém trhu, zveřejnila dokument Vize 2025, který mapuje aktuální trendy technologického vývoje.

více >>

Nový základ internetové sítě a virtuální kolegové

CiscoMinulý rok přinesl na poli technologií mnoho zajímavých novinek. Umělá inteligence dnes poráží mistry ve svých oborech, svět zasáhly obří kybernetické útoky a první robot dokoncee získal státní občanství. I nadále budou technologie ovlivňovat všechny myslitelné oblasti.

více >>

Pět trendů obrany proti počítačovým hrozbám v roce 2018

DiDataKybernetičtí zločinci jsou stále vynalézavější a přicházejí s novými prostředky, jak firmám odcizit cenná data nebo jak z nich vymámit finanční prostředky. Klasický model ochrany založený na již známých hrozbách není příliš účinný, a tak musejí společnosti přijít s modernějšími metodami.

více >>

Top 10 předpovědí ze světa informačních technologií na roky 2018 až 2022

GartnerSpolečnost Gartner představila na konferenci Gartner Symposium/ITxpo v americkém Orlandu své hlavní předpovědi pro rok 2018 a další léta.

více >>

Automatizace v roce 2018

Universal RobotsPřestože se česká ekonomika aktuálně nachází ve velmi dobré kondici, průmyslové společnosti mají paradoxně velký problém: zakázky, které mají nasmlouvané na příští rok, nedokážou pokrýt. Důvodem je, že nejsou lidi, a co hůře, bude jich kvůli stárnutí populace spíše ubývat.

více >>

Internet věcí, servitizace a 3D tisk

IFSIoT integrovaný do produktového návrhu, výrobci přijímající obchodní model s větším zaměřením na služby a 3D tisk dosahující bodu zlomu při získávání značné obchodní výhody. Toto je predikce tří rozhodujících faktorů pro rok 2018.

více >>

Mobilita informačního systému je významným trendem podnikového IT

Mobilita informačního systémuStejně jako se v posledních letech stávají mobilní zařízení a trvalé připojení k „volnočasovým“ aplikacím nedílnou součástí každodenního života většiny z nás, roste i poptávka po využití těchto technologií v prostředí firemních aplikací, mezi které patří i podnikové informační systémy kategorie ERP.

více >>

Blockchain a rozmach nových bezdrátových technologií promění podnikání v roce 2018

BlockchainTechnologie blockchainu má spolu s umělou inteligencí, strojovým učením, robotikou a virtuální i rozšířenou realitou pro rok 2018 potenciál k narušení zažitých pořádků a přetvoření digitálního podnikání.

více >>

Digitalizace podporuje lepší zákaznickou zkušenost

VMwareOdvětví finančních služeb vždy muselo přijímat nové digitální technologie, aby si zachovalo konkurenceschopnost. Jako zákazníky nás však příliš nezajímají systémy v pozadí.

více >>

Roboti vs. lidé

RTB HouseNeexistuje už mnoho oborů, v nichž by se lidé nemuseli potýkat s roboty. Lidé se stále snaží uklidňovat sami sebe tím, že si namlouvají, že mají před roboty náskok. Zatímco mohou být stroje chytřejší a rychlejší, vlastnosti jako kreativita nebo empatie jsou vlastní pouze lidem.

více >>

Blockchain: revoluce nejen v bankovnictví

BlockchainVe spojení s raketovým nárůstem obliby virtuální měny Bitcoin slýcháme čím dál častěji také termín blockchain, který vznikl právě díky zmíněné kryptoměně.

více >>

Všudypřítomná umělá inteligence bude megatrendem příštích deseti let

InventiČlánek popisuje stručné dějiny umělé inteligence a zamýšlí se nad vyhlídkami do blízké budoucnosti. Seznámí nás s principem deep learningu včetně několika ukázek z českého prostředí.

více >>

Top 10 strategických technologických trendů pro rok 2018

GartnerHlavní strategické technologické trendy, které ovlivní v roce 2018 většinu organizací, představili analytici společnosti Gartner na konferenci Symposium/ITxpo 2017 v americkém Orlandu.

více >>

Čeká nás rok uplatnění nových technologií, zejména osvojení technologií UI, digitální reality a více automatizované IT

DeloitteV následujících odstavcích se zaměřím na ICT trendy v roce 2018. Čeká nás rok osvojení nových technologií, zejména pak osvojení technologií založených na umělé inteligenci, digitální realitě, analytice a více dynamické a automatizované IT.

více >>

Cisco představuje vize, jak technologie změní svět kolem nás

CiscoRozsah kybernetických hrozeb už dnes narostl do takových rozměrů, že není zvladatelný lidskými silami. Detekce a neutralizace hrozeb musí probíhat automaticky. Proto se stále častěji využívá umělé inteligence, která sleduje a vyšetřuje podezřelý internetový provoz.

více >>

Přichází éra robotů v logistice?

DHLRobotické technologie zažívají v posledních letech dramatický rozvoj, který otvírá zcela nové možnosti jejich využití v mnoha různých oborech. Výjimkou není ani logistika, i když té se robotizace zatím do značné míry vyhýbala.

více >>

Fenomén internetu věcí: Data budou odesílat stroje, auta, zásuvky i osobní váhy

Fenomén internetu věcíInternet věcí je fenomén, který zatím většina z nás vnímá jako zajímavou hračku. Postupně se ale začíná prosazovat v různých oborech, kde pomáhá především posbírat obrovské množství využitelných dat.

více >>

Podniky modernizují své počítačové sítě, ale zapomínají na aktualizace

hledání práce na sociálních sítíchPráci hledají Češi nejčastěji na pracovních portálech, s pomocí personálních agentur anebo na sociálních sítích Facebook a LinkedIn. Inzerci v tisku anebo služby úřadu práce využívá pro přístup k nabídkám naopak čím dál méně lidí.

více >>

Podniky modernizují své počítačové sítě, ale zapomínají na aktualizace

DimensionData, ilustračníZ pravidelného průzkumu Network Barometer Report 2016 Dimension Data vyplynulo, že podniky dnes inovují prvky své síťové infrastruktury dlouho před koncem jejich životního cyklu. Jde o součást přijímání mobilních způsobů...

více >>

BYOS změní roli a význam IT: Šedé IT se stává zdrojem inovací

AlvaoŠedé IT je nekončící téma, které neustupuje, ale naopak se ukazuje, že se dále rozvíjí a není možné ho zakázat ani zastavit. Všichni jste již tisíckrát slyšeli o BYOD (Bring Your Own Device neboli „přines si své vlastní zařízení“).

více >>

Ceník inzerce portálu SystemOnLine