System4U
facebook LinkedIN LinkedIN - follow

IT infrastruktura má být pro aplikace dobrý sluha a ne zlý pán

Cisco AppDynamicsVýkon aplikací se odvíjí jednak od toho, jak kvalitně jsou napsané a postavené, jednak od toho, zda mají v každém okamžiku k dispozici potřebné zdroje. Infrastruktura zohledňující aplikace nevylepší práci programátorů, ale vždy zajistí aplikacím potřebné prostředky pro maximální výkon.

V mnoha firmách tvoří softwarové aplikace základ podnikání. Aplikace jsou navíc dynamičtější a složitější než dříve, rozložené na služby a mikroslužby nasazované v hybridních prostředích nebo modernizované a migrované do cloudu. Úkolem podnikového IT je zajistit, aby aplikace fungovaly optimálně za všech okolností, bez ohledu na to, zda běží v tradičním datovém centru nebo komplexním multicloudovém prostředí. Pokud ale aplikace optimálně nepracuje, ať již soustavně nebo jen občas, potřebujeme nástroje, které nás na takovou situaci upozorní, pomohou nám nalézt příčinu problému a v některých případech i dokáží problém automaticky eliminovat.

Cisco AppDynamics v reálném čase mapuje topologii podnikových aplikací a jejich využití IT prostředků a monitoruje a analyzuje jejich výkon, odezvu a uživatelskou zkušenost. Pokud dojde k odchylce od normálního chování, zdvihne pomyslný praporek a na problém upozorní, ještě než začnou řinčet telefony se stížnostmi. AppDynamics v tom případě poskytne detailní průběh anomálních transakcí a navede k příčině problému – špatnému algoritmu, nesprávně napsanému databázověmu dotazu, přetíženěmu systému – a to vše bez zásahu do kódu aplikace. Optimalizátor zátěže Cisco Workload Optimization Manager pak koordinuje přidělování a škálování kapacit výpočetních, síťových a úložných zdrojů s ohledem na spotřebu, finanční náklady a compliance, a to automaticky nebo po ručním schválení, jak v podnikové infrastruktuře, tak v cloudu.


Společně tyto inteligentní nástroje svojí realtimovou analýzou a modelováním zbavují IT pracného (a většinou nepříliš přesného) odhadování potřebných kapacit pro optimální běh aplikací a zdlouhavého pátrání po příčinách problémů.

Zařaďte třetí stupeň a nechte jet aplikace na plný plyn

Každá firma potřebuje vyvíjet a nasazovat aplikace na své infrastruktuře způsobem, který bude vyhovovat jak programátorům, tak uživatelům a dávat smysl z hlediska rozpočtu. Cisco  Workload Optimization Manager a AppDynamics dokáže automaticky v reálném čase škálovat pracovní zátěže, úložiště a databáze. Míru automatizace lze přitom zvolit ve třech stupních – od doporučení (pouze zobrazení) přes manuální ovládání (volba a aplikace nastavení správcem) po plně automatizované řízení softwarem v reálném čase. Infrastruktura zohledňující aplikace postavená na řešeních Cisco tak zajišťuje požadovaný výkon aplikací, kvalitu služeb a hospodárnost provozu a zároveň uvolňuje kapacitu podnikového IT pro jiné úkoly.

Pokud i vás trápí problémy s výkonem aplikací, zde zjistíte, jak vám dokáže Cisco Workload Optimization Manager pomoct.
Další informace o řešeních Cisco pro datová centra najdete zde.

Miloš Pavlík - Technical Solutions Architect ve společnosti Cisco
Martin Diviš - systémový inženýr ve společnosti Cisco

 
Sophos