facebook LinkedIN LinkedIN - follow

HPE představuje zásadní inovace cloudové platformy HPE GreenLake

HPE GreenLakeSpolečnost Hewlett Packard En­ter­prise (HPE) oz­ná­mi­la na kon­fe­ren­ci HPE Discover po­sí­le­ní vlast­ní­ho vedení v oblasti hyb­rid­ního cloudu díky komplexní sadě inovací plat­for­my HPE Green­Lake. Jde o nej­ro­bust­něj­ší a os­věd­če­né řešení typu edge-to-cloud.


Změny se týkají aplikací, bezpečnosti, plateb i software s automatizovanými, cloudovými funkcemi, které lze snadno použít a spravovat v jednotné platformě.

Antonio Neri

„Organizace dnes vědí, že chtějí-li uspět ve svých oborech, musí usilovat o všeobecné využití cloudu, což jim umožní shromažďovat, analyzovat a jednat na základě dat, ať už se nacházejí kdekoli,“ říká Antonio Neri, prezident a generální ředitel společnosti HPE a dodává: „HPE GreenLake poskytuje agilní platformu typu edge-to-cloud, která firmám umožňuje využívat sílu všech jejich dat, bez ohledu na jejich umístění. Dnešní oznámení dále upevňuje naše vedoucí postavení na tomto trhu hybridního cloudu.“

HPE GreenLake Lighthouse

HPE GreenLake Lighthouse

HPE GreenLake Lighthouse je bezpečná cloudová platforma, která odstraňuje celý proces nutnosti objednat si a čekat na novou konfiguraci, když organizacím umožňuje přidávat nové cloudové služby velmi snadno a současně je během několika minut spustit. Tato inteligentní cloudová platforma je postavena na softwaru HPE Ezmeral, který autonomně optimalizuje různé cloudové služby a úlohy kombinováním zdrojů tak, aby poskytovaly nejlepší výkon, nejnižší náklady nebo rovnováhu obojího v závislosti na prioritách.

HPE Cloud Services

Projekt Aurora

Projekt Aurora poskytne HPE edge-to-cloud architektuře cloudové zabezpečení na principu nulové důvěry. V platformě HPE GreenLake automaticky a průběžně ověřuje integritu hardwaru, firmwaru, operačních systémů, platforem a úloh, včetně zabezpečení.

Procesory na vyžádání

HPE představilo také inovativní cenový model, založený na platbě za využití a spotřebu. Ten bude optimalizován na úrovni procesorů a nabídne tak granulárnější cloudové služby s lepším měřením, kratším vyrovnávacím časem a rychlejším nasazením.

Compute Cloud Console

Nový nástroj Compute Cloud Console vychází z aktuálních inovací HPE pro poskytování centralizovaných konzolí s možnostmi správy cloudu. Konzole je postavena na stejné osvědčené, bezpečné technologii s umělou inteligencí, která podporuje řešení Aruba Central, engine obsluhující více než sto tisíc zákazníků a více než milion síťových zařízení.

Dostupnost inovací platformy HPE GreenLake

Platforma HPE Lighthouse je po celém světě všeobecně dostupná v rámci cloudových služeb HPE GreenLake, a to prostřednictvím obchodních partnerů společnosti HPE.

Projekt Aurora bude dostupný v rámci HPE GreenLake Lighthouse, cloudových služeb HPE GreenLake a softwarové platformy HPE Ezmeral později v tomto roce.

Procesory na vyžádání budou dostupné v rámci platformy HPE GreenLake Lighthouse později v tomto roce.

Compute Cloud Console je aktuálně dostupná na cloudové platformě HPE GreenLake – pouze na základě pozvání – zákazníkům v USA. Zákazníkům v ostatních regionech bude nabídnuta později v tomto roce.