Infor
facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
 

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
Partneři webu
Compas automatizace
Trendy ICT , DMS/ECM - Správa dokumentů

DMS-IN.CLOUD

Správa informací bez starostí

Ing. Lukáš Grásgruber


DMS-IN.CLOUDSpolečnost Digital Resources uvedla na trh nové řešení pro správu dokumentů a informací s názvem DMS-IN.CLOUD. Jak už název napovídá, jde o řešení typu DMS (Document Management System) poskytované formou cloudové služby. Nové řešení postavené na osvědčeném DMS systému M-Files představuje moderní řešení správy dokumentů a informací bez nutnosti starat se o správu potřebné IT infrastruktury. DMS-IN.CLOUD se proto hodí zejména pro menší a středně velké firmy, jelikož nabízí komplexní řešení pro dokument management bez starostí o hardware, dodatečný personál, aktualizace serverových komponent apod.


Obr. 1: Nové řešení DMS-IN.CLOUD při slavnostním uvedení osobně představil Jan Sedláček, předseda představenstva společnosti Digital Resources.
Obr. 1: Nové řešení DMS-IN.CLOUD při slavnostním uvedení osobně představil Jan Sedláček, předseda představenstva společnosti Digital Resources.

M-Files

Systém M-Files, na kterém je nová služba DMS-IN.CLOUD postavena, je špičkovým nástrojem pro inteligentní správu firemních informací a dokumentů. Nabízí širokou paletu funkcí nejen pro správu, sdílení a třídění dokumentů, ale i pro automatizaci procesů (schvalování) a verzování dokumentů. Navíc nabízí velmi komfortní a přehledné uživatelské prostředí, které lze jednoduše integrovat do firemní infrastruktury a propojit s celou řadou dalších systémů. Pomocí systému M-Files získávají uživatelé přístup k dokumentům a informacím dle svých přístupových práv, a to prakticky z jakéhokoli zařízení včetně mobilních (podporovány jsou operační systémy Windows, Android a iOS).

M-Files patří mezi nejlepší ECM/DMS systémy současnosti a používají jej statisíce uživatelů ve více než 100 zemích světa. Jde o řešení označené společností Gartner jako Vizionář a jako Lídr dle společností Forrester a Nucleus.

DMS-IN.CLOUD

Základní varianta služby DMS-IN.CLOUD v ceně 902 Kč/uživatel/měsíc obsahuje licenci systému M-Files Online, standardní uživatelskou podporu, služby datacentra, zabezpečenou šifrovanou datovou komunikaci, základní administraci, školení uživatelů a na serverech pak bezpečnostní řešení ESET a HackerGuardian vulnerability report.

Na webových stránkách www.dms-in.cloud je k dispozici konfigurátor, kde si mohou firmy sestavit své řešení přesně na míru, nebo vybrat některý ze zvýhodněných balíčků služeb. Službu je tak možné přizpůsobit specifickým potřebám firmy. Lze si vybrat z několika prémiových služeb, jako je například M-Files Admin – vlastní administrátor, zálohování, rozšířený prostor na disku, zajištění Disaster Recovery, integrace s podnikovým systémem či tvorba firemních workflow.

Mezi tři základní zvýhodněné balíčky služeb patří:

  1. Basic – kromě základní varianty služby obsahuje ještě zálohování dat 1× týdně.
  2. Advanced – v porovnání s balíčkem Basic obsahuje navíc službu vlastního administrátora, jeho školení a certifikaci, a také rozšířený prostor na disku.
  3. Premium – navíc k balíčku Advanced nabízí zálohování 1× denně a rovněž pokrývá integraci s dalším podnikovým systémem (např. ERP, CRM) a tvorbu workflow.

Obr. 2: Při prohlídce prostor datového centra DataSpring (s mezinárodní certifikací na úrovni Tier III) v jihomoravských Lužicích, ze kterého bude nová služba DMS-IN.CLOUD poskytována, jsme se mohli osobně přesvědčit o vysoké úrovni zabezpečení a zajištění dostupnosti nového řešení.
Obr. 2: Při prohlídce prostor datového centra DataSpring (s mezinárodní certifikací na úrovni Tier III) v jihomoravských Lužicích, ze kterého bude nová služba DMS-IN.CLOUD poskytována, jsme se mohli osobně přesvědčit o vysoké úrovni zabezpečení a zajištění dostupnosti nového řešení.

Digital Resources

Dodavatel řešení DMS-IN.CLOUD společnost Digital Resources, a. s., je aktuálně jedním z nejúspěšnějších partnerů M-Files ve střední Evropě. Digital Resources podporuje zhruba 10 000 koncových uživatelů M-Files v 19 zemích Evropy. Ve svém portfoliu má též vlastní CRM systém Intuo ‒ Company Intelligence, který je plně integrován s M-Files a pomáhá zefektivnit jakékoliv procesy ve firmě. Více informací o řešeních M-Files a Intuo ‒ Company Intelligence najdete na webu www.digres.cz.

Chcete získat časopis IT Systems s tímto a mnoha dalšími články z oblasti informačních systémů a řízení podnikové informatiky? Objednejte si předplatné nebo konkrétní vydání časopisu IT Systems z našeho archivu.