23-05-2001

[ Registrace ] [ Starší čísla ] [ Odhlášení ] [ Ceník inzerce ]       [ IT System ] [ IT CAD ] [ Golf ]

 Událost týdne
 Intel Xeon s architekturou NetBurst
 Podnikové aplikace
 Jak se obchoduje na el. tržišti?
 WorkTeam pro pracovní skupiny
 SunSystems 5
 IBM xSeries, Linux a zemětřesení
 Konference, semináře
 Konference OR CSI
 Elektronický svět 2001
 Kancelářské aplikace
 Čipy s bezdrátovým přístupem
 Dell má další patálie s notebooky
 Informační společnost
 IBCnet vstupuje na český trh
 Nová úroveň partnerství
 Logica posiluje na trhu
 Lucent s novým fin. ředitelem
 Nový muž v čele SSA Global Tech
 TOP 10 systémových integrátorů
 WWW tip týdne
 Chcete studovat v zahraničí
 
Časopis IT System

obsah čísla 4/2001
 

 Servery vydavatelství CCB

 SystemOnLine

 Hlavní stránka
 Diskusní fórum
 Informační systémy
 Analýzy trhu
 
Případové studie

 IT CAD

 Hlavní stránka
 Architektura
 Strojírenství
 Mapa CA..
 WWW Tipy

 Golfové zpravodajství

 Hlavní stránka
 Obsah časopisu GOLF 5/2001
 Aktuálně ze světa golfu
 Národní firemní liga golfu 2001
 Archiv starších zpráv
 

Dataware
 Události týdne

První procesory Intel Xeon založené na architektuře NetBurst
Společnost Intel uvedla svou první generaci procesorů Intel Xeon založených na architektuře NetBurst. Zpočátku budou tyto procesory určeny pro vysoce a středně výkonné pracovní stanice s podporou dvou procesorů a budou dodávány s taktovacími frekvencemi až 1,7 GHz. Intel očekává, že pracovní stanice s procesory Xeon dosáhnou 30 až 90procentního výkonového nárůstu proti systémům s procesory Pentium III Xeon v závislosti na aplikaci a konfiguraci. Dvouprocesorové řešení založené na Intel Xeon je očekáváno ve druhé polovině roku 2001.
Již v tomto čtvrtletí začne řada světových výrobců pracovních stanic dodávat platformy s novým procesorem. Pracovní stanice s procesory Intel Xeon s mikroarchitekturou Intel NetBurst poskytují výpočetní výkon pro video, audio, nejnovější internetové technologie a 3D grafiku. Nová procesorová platforma je založena na vysoce výkonné čipové sadě Intel 860. Tento chipset disponuje dvěma paměťovými kanály RDRAM, které se vhodně doplňují se 400MHz systémovou sběrnicí Intel Xeon s propustností až 3,2 GB dat za vteřinu.

Zpět


 Podnikové aplikace

Jak se obchoduje na elektronickém tržišti?
V dnešním vydání IT NEWS přinášíme již čtvrté pokračování seriálu o obchodování na internetu. 
Na elektronických tržištích mezi sebou obchodují podnikatelské subjekty a jejich obchodování se samozřejmě řídí určitými pravidly. Z toho vyplývá, že tržiště je více či méně uzavřeným obchodním systémem a každá firma, která se chce do obchodování na tržišti zapojit, musí stanovené podmínky splnit.
Elektronická tržiště bývají například součástí internetových portálů, kde se uživatelé přihlašují do obchodního systému pomocí svých přístupových hesel. Přístup do tržiště získávají firmy buď na základě jejich registrace na tomto internetovém portále, nebo bývají přizváni do tržiště svými stávajícími obchodními partnery, kteří se již obchodování na tržišti účastní.
Internetové portály bývají rozděleny do několika úrovní. Na první úrovni jsou vždy k dispozici volně přístupné stránky, které každého návštěvníka informují o zaměření, způsobech fungování elektronického tržiště a obchodních podmínkách. Na těchto stránkách bývá i návod na zapojení firmy do obchodování. Další úroveň portálu bývá přístupná pouze uživatelům s přidělenými přístupovými právy, kde se již nachází samotný obchodní systém. 
Všechny tyto úrovně a související služby jsou poskytovány prostřednictvím internetu, takže k jejich ovládání plně postačuje klasický internetový prohlížeč a uživatelé nemusí instalovat žádný dodatečný software.
Zcela jiný případ je integrace podnikových informačních systémů s elektronickým tržištěm. Vzájemné propojení je náročný proces, a tak bývá elektronické tržiště umožňující integraci s informačním systémem podniku uzavřeným systémem, kde se do obchodování nemůže zapojit úplně každý podnikatelský subjekt. 
Obchodování na takovém elektronickém tržišti se účastní například jen stávající obchodní partneři, kteří elektronické tržiště využívají pro automatizaci procesů výměn informací. 
Provozovatelem může být například aliance těchto podnikatelských subjektů. Další případ může nastat, pokud je provozovatelem jeden subjekt, což bývá například významný odběratel, který prostřednictvím elektronického tržiště optimalizuje své nákupní procesy. 
Model elektronických tržišť je opravdu významným přínosem pro podnikatelské subjekty, což dokládá fakt rostoucího počtu těchto obchodních modelů.

Zpět


WorkTeam pro pracovní skupiny kdykoli a kdekoli
Nová aplikační služba WorkTeam, která je určená pro firmy, byla uvedena v těchto dnech do plného provozu. Služba má napomoci organizovat týmovou spolupráci prostřednictvím internetu. 
Uživatel systému WorkTeam má prostřednictvím internetového prohlížeče přehled o svých kontaktech, kalendáři a úkolech svých a svého týmu. Celý tým může sdílet dokumenty, vést strukturované diskuse a komunikovat pomocí elektronické pošty. Přehledné zobrazení projektů pomáhá při plánování a následné evidenci plnění konkrétních činností všem zainteresovaným členům týmu.
Služba WorkTeam zahrnuje i program WorkTeam klient, který činí práci s dokumenty na Internetu uživatelsky ještě přívětivější. Pomocí metody "táhni a pusť" lze jednoduše přetahovat dokumenty mezi prostředím WorkTeamu a počítačem uživatele. Klient také umožňuje editaci dokumentů přímo na internetu. Pomocí Klienta bude rovněž možné synchronizovat kontakty, záznamy v kalendáři a úkoly s aplikací MS Outlook.
Služba podporuje rovněž spolehlivou komunikaci v pracovních týmech. K tomu přispívají i automatická upozornění při přidělení úkolů nebo změnách zasílaná zainteresovaným pracovníkům volitelně e-mailem nebo SMS. WorkTeam každému novému uživateli nabízí vlastní e-mailovou schránku, což ocení především ti, kteří dosud e-mailovou adresu nevlastní. Záleží pak na uživateli a jeho volbě, kterého e-mailu bude při komunikaci s ostatními ve WorkTeamu používat.
WorkTeam je aplikační služba, která je k dispozici na internetu formou ASP. Služba je zpoplatněna měsíčním poplatkem za uživatele a využití diskového prostoru. 

Zpět


SunSystems 5 s novým rozhraním a funkcemi
Společnost LLP Group ohlásila pětkovou verzi informačního systému SunSystems. Pro ty, kteří tento systém neznají, připomínám, že se jedná o integrované finanční a obchodní řešení, které nabízí dostatečnou flexibilitu, reportování založené na internetu a propojení s aplikacemi třetích stran pomocí integračního nástroje SunSystems Connect.
Nová verze nabízí zlepšení zejména pro mezinárodní společnosti, které potřebují sdílet a zpracovávat finanční a obchodní informace ze svých kanceláří umístěných ve více než jedné zemi.
SunSystems 5 znamená přelom v dosavadním trendu vývoje SunSystems. Základní funkčnost systému je založena na předchozích verzích a dále je doplňuje, ale především nabízí uživatelům kompletně nový vzhled aplikace a řadu nových funkcí. Pětkové řešení i nadále podporuje osvědčené stránky předchozích verzí, jako je například vícejazyčnost, podpora více druhů měn a rozsáhlé možnosti analýzy informací systému. 
Vlastnosti SunSystems 5 byly rozšířeny tak, aby reflektovaly rostoucí požadavky mezinárodních i lokálních společností. Mimo jiné program podporuje možnost zadávání duálních měn, kde tři různé měny mohou být udržovány proti jakékoliv transakci a vícejazyčný slovník umožňující uživatelům jednoduše upravovat názvy položek tak, aby vyhovovaly potřebám každé společnosti. SunSystems 5 také nabízí zlepšené možnosti kontroly sledování nákupů, prodeje a skladů, kde každý individuální prodejní nebo nákupní případ může být jednotlivě definován uživatelem co do toků informací a tištěných dokumentů.

Zpět


IBM xSeries, Linux a zemětřesení
Pokud si myslíte, že tato tři slova nejdou dohromady, mýlíte se. Společnost Compagnie Générale de Géophysique (CGG) vybavuje svá centra na zpracování dat v Redhillu (Londýn) a Massy (Paříž) klastrovými linuxovými servery IBM řady xSeries kvůli urychlení běhu seizmických aplikací a zlepšení řízení. Jedná se o IBM servery xSeries 640 na intelovské bázi, začleněné do dvou hlavních evropských sítí, které budou dodávat nadstandardní výpočetní výkon.
Společnost CGG, která patří k velkým hráčům v oblasti poskytování služeb v ropném a těžařském průmyslu, vybavila svá centra v Redhill a Massy 512 (celkem 1024 procesorů) a 128 (celkem 256 procesorů) servery IBM xSeries běžícími na platformě Linux.
Díky tomuto kroku se razantně zvýší celkový výpočetní výkon, který bude mít společnost CGG k dispozici, čímž se zároveň zvýší kvalita a rychlost aplikací. Mimoto, CGG vlastní technologii TIKIM (Time Kirchhoff Migration), kterou nyní může spojit s vysokou výkonností a spolehlivostí intelovských IBM serverů běžících na Linuxu. Díky této kombinaci budou data ze seizmických měření zpracovávána mnohem rychleji a kvalitněji a dojde k podstatnému zlepšení řízení v ropných společnostech.

Zpět


IS Berghof


 Konference, semináře

Konference OR CSI
Sdružení OR Computer Systems pořádá od 14. do 17. června již tradiční uživatelskou konferenci OR CSI, která se v tomto roce uskuteční v hotelu Skalský dvůr, Lísek u Bystřice nad Pernštejnem.
Na programu jsou personální systémy, strategie HP, softwarová podpora řízení jakosti, modelování a optimalizace a řešení Intentia.
Odpolední část bude věnována jednání v sekcích a panelové diskusi (OR-SYSTÉM, Prometeus, LN-nové aplikace).

Zpět


Elektronický svět 2001
Společnost Hewlett-Packard uspořádala v Luhačovicích již desátý ročník konference uživatelů výpočetních systémů HP nazvanou Elektronický svět. Více než 130 účastníků se v průběhu tří dnů seznámilo s nabídkou výrobků a služeb HP: od komplexních řešení pro velké korporace, až po jednoduchá zařízení určená pro domácí spotřebitele. Přítomní zástupci HP nejen z České republiky, ale také z evropského vedení na druhé straně využili možnost získat názory a postoje uživatelů k výrobkům a službám HP.
Úvodní část prvního dne byla věnována službám, které zastřešují portfolio nabídky HP. Kromě záručního i pozáručního servisu, systémové integrace, vedení projektů, školení a financování byla pozornost tentokrát věnována přípravě na možnou havárii. Další část byla věnována přehledu jednotlivých komponent výrobního programu HP, které tvoří "stavební kameny" pomyslného domu znázorňujícího celkové řešení. Významnou událostí bylo představení nové pracovní stanice HP s 64bitovým procesorem Itanium, které bylo určeno pouze pro účastníky této konference, neboť oficiální uvedení na náš trh bude teprve následovat. Poslední den byl věnován přednáškám určeným pro uživatele systémů HP 3000.

Zpět


 Kancelářské aplikace

Výroba čipů s bezdrátovým přístupem na internet
Společnost Intel oznámila v uplynulých dnech jednu zajímavou novinku. Jedná se zatím jen o experimentální počítačový čip, který je vyrobený novou technologií kombinující základní komponenty dnešních mobilních telefonů a PDA. Toto spojení výroby čipu, používaných v zařízeních s bezdrátovým přístupem k internetu by mohlo znamenat novou éru zařízení, která by měla delší životnost baterie a vyšší procesní výkon. 
Nový čip sdružuje všechny logické obvody, obvody energeticky nezávislé paměti a analogové komunikační obvody na jediném kousku křemíku, vyrobeném jedním výrobním procesem. Při současné výrobě jsou tyto obvody vyráběny samostatnými technologiemi v různých závodech.
Čipy vyrobené novou metodou mohou být až pětkrát výkonnější než čipy, které se používají v dnešních mobilních telefonech. Jsou schopny pracovat při rychlostech do 1 GHz a umožnit až měsíční trvanlivost baterie. Lidé ze společnosti Intel očekávají, že tato technologie umožní vývoj celé škály bezdrátových zařízení a aplikací, o nichž dnes jen sníme. 
Během vývoje této technologie museli překonat technici řadu problémů spojených s tradičně samostatnými způsoby výroby energeticky nezávislých pamětí, logických a analogových obvodů. Místo tří oddělených procesů výroby, tří samostatných čipů využívá technologie výroby čipu s bezdrátovým přístupem na internet jediný proces, který umisťuje všechny tři funkce na jediný čip. Tato nová výrobní technologie využívá modulární postup, na jehož základě budou moci budoucí bezdrátové produkty spojovat flashové, logické a analogové funkce v různých kombinacích. To umožní společnosti Intel dokonale reagovat na vyvíjející se trh s bezdrátovými zařízeními a dodávat široké spektrum špičkových produktů a zařízení, vyrobených na základě stejné křemíkové technologie.

Zpět


Dell má další patálie s notebooky
A přece se zahřívají! Tak by se dala nazvat mediální přestřelka kolem baterií do notebooků firmy Dell. Není to snad ani jeden rok, kdy Dell byl nucen stáhnout z oběhu a vyměnit všechny baterie v nové řadě notebooků. 
Zdálo se, že je vše v pořádku. Až v těchto dnech přinesly Hospodářské noviny zprávu, že potíže přetrvávají. K tomu se samozřejmě okamžitě vyjádřil pan Michal Opravila, technický ředitel Dell Computers.
"Potíže s bateriemi v noteboocích Dell, na které upozornil článek ze dne 9. května 2001, se českých zákazníků společnosti Dell nijak nedotýkají. Notebooky řady Inspiron totiž nejsou na český trh vůbec dodávány. Problém se navíc týká pouze notebooků Inspiron, které byly vyrobeny mezi 7. lednem 2000 a 21. březnem 2001. V této době byly totiž do sestav Inspiron montovány baterie společnosti Panasonic, které mají zmíněnou povrchovou vadu, která u jednoho z notebooků zapříčinila jeho poškození."
Přesto, jak se uvádí v prohlášení: "Společnost Dell v České republice případným majitelům notebooků řady Inspiron vyjde vstříc a postará se o potřebnou nápravu. Pokud jsou v ČR zákazníci Dellu s notebooky řady Inspiron s uvedenou vadnou baterií, zastoupení společnosti Dell v ČR samozřejmě garantuje její bezplatnou výměnu."

Zpět


SystemOnLine


 Informační společnost

IBCnet vstupuje na český trh
IBCnet, mezinárodní seskupení společností poskytujících komplexní portfolio podnikových služeb, oficiálně vstoupilo na český trh. Společnost otevřela svou českou pobočku v Praze, a stala se tak součástí středoevropské sítě IBCnet Group. IBCnet Česká republika je výhradním tuzemským distributorem softwarových produktů Adaytum Planning a IntraLearn. Své regionální pobočky má také v Polsku, Rumunsku, Slovinsku a Maďarsku, které je zároveň regionální centrálou společnosti. V dohledné době plánuje otevření dalších poboček na Slovensku, v Rakousku a Německu.
Vývojová centra IBCnet jsou umístěna v Budapešti a v Oradea v Rumunsku. V centrech v současné době pracuje 42 softwarových vývojářů a testerů. Společnost se nezabývá pouze tvorbou a vývojem aplikací, ale také vývojem samotných softwarových platforem, vyvinula vlastní vývojářský jazyk, který ji umožňuje snadno rozšiřovat hranice speciálních integrovaných softwarových řešení.

Zpět


Nová úroveň partnerství
Firma PER4MANCE a americká softwarová společnost QUEST Software podepsaly v dubnu novou distributorskou smlouvu, která zajišťuje firmě PER4MANCE práva na komplexní obchodně technickou podporu produktů QUEST Software na území České a Slovenské republiky. 
Distributorská smlouva umožňuje firmě PER4MANCE realizovat implementaci produktů QUEST Software u koncových uživatelů včetně služeb technické podpory, služeb konzultačních a školicích. Zároveň má firma PER4MANCE možnost spolupracovat na dodávkách produktů a služeb QUEST Software se zájemci z oblasti systémové integrace, vývoje software a konzultačních firem. 
Produktové portfolio QUEST Software doplňuje specializaci firmy PER4MANCE o dodávku řešení pro řízení výkonnosti a zajištění vysoké dostupnosti aplikací v prostředí relačních databázových systémů ORACLE, MS SQL Server a DB/2.

Zpět


Logica posiluje na trhu s manažerskými konzultacemi
Logica vytvořila v České republice stálou skupinu zaměřenou na poskytování manažerského poradenství pro společnosti působící ve finančním a telekomunikačním sektoru. Vytvoření stálé skupiny má umožnit společnosti spojit své globální zkušenosti se znalostí místního trhu, a realizovat tak větší projekty než dosud. V první fázi se budou aktivity soustředit na pomoc managementům v oblastech strategického plánování a tvorby metodik řízení, definice strategie pro e-Business, řízení vztahů se zákazníky (CRM), kontroly interních nákladů, zvyšování pracovní efektivity a podpory při realizaci organizačních změn, včetně slučování a fúzí společností. 
Rozšíření Sybase
Společnost Sybase oznámila prodejní partnerství se společností Business Objects. Kromě prodeje svého infrastrukturního řešení pro datové sklady a business intelligence se společnost Sybase rozhodla začlenit do své nabídky a prodávat produkty od Business Objects - poskytovatele řešení e-business inteligence.
Kombinací softwaru Sybase a Business Objects mohou firmy analyzovat a pochopit chování jejich zákazníků v rámci celé firemní sítě, intranetů, aplikací lidských zdrojů, obchodních aplikací a prostředí elektronické komerce. Technologie Sybase shrnuje a rozděluje velké objemy dat, zatímco technologie Business Objects umožňuje uživatelům přistupovat k důležitým obchodním informacím, analyzovat je a sdílet. Zákazníci mohou reagovat rychle na analytické výsledky, které jim umožňují uskutečňovat lepší obchodní rozhodnutí.

Zpět


Lucent s novým finančním ředitelem
V rámci probíhajících změn ve vedení Lucent byl novým hlavním finančním ředitelem společnosti jmenován Frank D'Amelio (43), který na této pozici vystřídal odstupující ředitelku Deborah Hopkinsovou. 
Frank D'Amelio dosud působil jako prezident skupiny Switching společnosti Lucent. Kromě toho Janet Davidsonová (44), původně prezidentka skupiny InterNetworking společnosti Lucent, převzala odpovědnost za nově sloučenou skupinu Switching Solutions a InterNetworking Systems.
D'Amelio zahájil svou profesní dráhu v roce 1979 u Bell Laboratories, kde zastával různé funkce v oblasti financí a všeobecného managementu. V roce 1998 přešel k AT&T, kde se zaměřil na finance a zastával řadu funkcí, včetně finančního ředitele AT&T Federal Systems, hlavního účetního u Access Unit, hlavního účetního u Business Communications Services Unit a finančního ředitele u Transmission Systems Business Unit. 
V roce 1994 byl D'Amelio jmenován hlavním účetním u AT&T Network Systems a poté se stal v roce 1996 finančním ředitelem skupiny. V posledních letech získal D'Amelio provozní zkušenosti při řízení jedné z hlavních výrobních jednotek společnosti. Jako prezident skupiny Switching Solutions Group odpovídal D'Amelio za dohled nad výzkumem a vývojem, výrobou, marketingem výrobků a řízením přepínacího a aplikačního softwaru Lucent. 
Jako vedoucí pracovnice nově sloučené skupiny Switching Solutions a InterNetworking Systems je Davidsonová odpovědná za sloučení řešení firmy Lucent pro technologii přepínání obvodů a přepínání paketů, jehož cílem je lépe plnit rostoucí nároky zákazníků společnosti. Davidsonová se bude věnovat dohledu nad platformami příští generace pro soft switch, platformou pro služby IP a síťovým operačním softwarem, což jsou hlavní oblasti činnosti nově sloučené skupiny. Bude rovněž dohlížet na segmenty trhů širokopásmové a mobilní internetové infrastruktury, které vykazují vysoký růst, včetně ATM a frame relay, přenosu hlasu protokolem IP (VoIP), dálkového přístupu, služeb digitálních účastnických linek a terabitového směrování. Spojením těchto skupin podnikání slučuje společnost Lucent do jednoho místa všechny prvky a funkce požadované pro sítě příští generace.
V minulém roce zastávala Davidsonová funkci předsedkyně představenstva skupiny InterNetworking. Předtím byla předsedkyní představenstva divize Access Networks. K jejím zkušenostem u firmy Lucent rovněž patří výkon funkce viceprezidenta pro Severní Ameriku v oblasti sítí pro poskytovatele služeb, kde odpovídala za prodej začínajícím poskytovatelům služeb v Severní Americe. Svou profesní dráhu zahájila jako členka technického týmu Bell Laboratories a má více než dvacetileté zkušenosti při navrhování a vývoji softwaru, globální strategie výrobků, marketingu a řízení produktů.

Zpět


Nový muž v čele SSA Global Technologies
Společnost SSA Global Technologies oznámila, že novým generálním ředitelem a předsedou představenstva byl jmenován Michael E. Greenough. 
Michael Greenough má více než sedmnáctileté zkušenosti v řízení softwarových společností. Do SSA Global Technologies přichází z pozice generálního ředitele ve společnosti GEAC Commercial Systems a v nejvyšší funkci nahradí Vica Shepherda, který odchází z vedení SSA GT z osobních důvodů.

Zpět


TOP 10 systémových integrátorů
Právě byly zahájeny volby 3. ročníku TOP 10 SI. Letos se do této ankety přihlásilo 31 společností. Jejich seznam včetně referenčních projektů všech soutěžících a jejich firemních profilů naleznete zde
Tak jako v předchozích letech mají právo volit jak členové spolupořádajících společností (ISACA CRC, ČSSI, SPPŘ a CACIO), tak účastníci konference Systémová integrace ´2001. Letos poprvé mají možnost ovlivnit volbu také zástupci vrcholového managementu společností, které se umístily v žebříčku nejvýznamnějších společností vyhlašovaném sdružením CZECH TOP 100.
Volit je možné od 15. května do 30. června 2001 zde. Oprávnění voliči provedou volbu nebo doručí tištěný volební lístek do konce června 2001 na sekretariát akce. Později dodané hlasovací lístky nebudou akceptovány.
Seznam 10 společností, které získají nejvíce hlasů bude na www stránkách TOP 10 SI zveřejněn 1. srpna 2001. Veškeré aktuální informace včetně otevřeného diskusního fóra jsou k dispozici zde.

Zpět


Golfinfo


 WWW tipy týdne

Chcete studovat v zahraničí a nevíte jak na to?
Dnešní "www tip" může být užitečný pro každého, kdo má v úmyslu studovat v zahraničí, zařídit si stáž, zahraniční brigádu či jen získat přehled o českých i zahraničních vysokých školách a vůbec o 
všem, co jej zajímá z oblasti vyššího vzdělávání.
Na adrese www.aic.cz najdete stránky Akademického informačního centra (AIC), poradenské organizace sídlící v Brně, která od roku 1992 poskytuje všem zájemcům obsáhlé odborné informace, přístup k profesionálně zpracovaným materiálům, ale především cenné rady "šité přímo na míru" prostřednictvím osobních konzultací (poradenství při výběru školy, přijímacím řízení, financování studia atd.).
Bohaté, přehledně členěné a pravidelně aktualizované webové stránky AIC nabízí hodnotné informace, rady a doporučení při zajišťování zahraničního studijního pobytu, informují o termínech odevzdání přihlášek, seminářích, konferencích a dalších aktivitách českých i zahraničních škol a organizací.
Na www.aic.cz najdete také odkaz na e-mailovou konferenci zaměřenou na studium v zahraničí.
 

Zpět


Týdeník IT News zasílá redakce edice IT Business  *  Vydavatelství CCB s.r.o., Okružní 17, Brno 638 00  *  Tel.: 05/45 22 27 79, Fax.: 05/45 22 24 99
Týdeník IT News je vám pravidelně zasílán na základě vaši registrace. Pokud si již dále nepřejete, abychom vám IT News zasílali, kontaktujte nás prosím.
Náměty a připomínky k obsahu týdeníku zasílejte na adresu odpovědného redaktora P. Boucník [
boucnik@ccb.cz]


TOPlist