eWay
facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Trendy v kontejnerizaci aneb kam kráčí OpenShift

RedHatOpenShift aneb Kubernetes nejen pro podniky ušel za několik let své existence dlouhou cestu. Stal se platformou, na kterou spoléhá nejedna firma, která jej provozuje jak v on-premise prostředí, tak i ve veřejném cloudu. OpenShift pomáhá urychlovat vývoj, zvyšuje stabilitu, snižuje náklady na provoz a stále přináší nové technologie připravené pro stabilní a dlouhodobý provoz. Ale jaké jsou trendy pro následující roky?


Red Hat Forum

„Jednou z hlavních novinek je podpora Serverless technologií. OpenShift Serverless není jen o funkcích, ale přináší i plnou podporu kontejnerů. Zároveň pomáhá řešit běžné problémy kontejnerizace a přináší další úroveň abstrakce, která umožňuje snadněji a rychleji vyvíjet a integrovat nové aplikace,“ říká David Bečvařík, Senior Solution Architect ve společnosti Red Hat a upozorňuje, že „pomocí reaktivního/data driven programování OpenShift Serverless zároveň umožnuje i lépe využít hardwarové prostředky za pomoci inteligentního škálování včetně scale to zero. V oblasti operation pak usnadňuje sběr logů a metrik a přináší základní technologie umožňující snazší a rychlejší odstranění problémů.“

Další novinky v OpenShiftu, mezi které patří i podpora virtualizace, vertical pod autoscaler operator, podpora Insights, vylepšené přeposílání logů i Red Hat Service Mesh, představí David Bečvařík na listopadovém Red Hat Foru 2020 – online konferenci, kde Red Hat po čtyřech letech opět nabídne i českému publiku řadu technologických přednášek a inspirujících zákaznických referencí, dem, online diskuzí a příležitostí k networkingu.


RedHat

V rámci české části programu David Bečvařík odhalí nejen trendy v kontejnerizaci, ale odprezentuje i úspěšnou implementaci OpenShiftu ve Fortuna Entertainment Group. Spolu se Zdenkou Van der Zwan, channel manažerkou a vedoucí obchodního týmu pro Českou republiku a Slovensko v Red Hatu, zahájí samotné fórum přednáškou na téma budoucnosti byznysu a technologií a povede i závěrečnou otevřenou diskusi o nejčastějších výzvách českých podniků.

Zúčastněte se Red Hat Fora 2020 – v netradičním online formátu, pohodlně z domova a česky – a najděte tu správnou cestu pro vaše IT. Konference se koná 3. listopadu a registrace je zdarma.

Program fóra mimo jiné poodhalí, co je nového v českém byznysu a jak na to reaguje brněnské vývojové centrum Red Hatu, které se řadí mezi celosvětově největší RnD centra společnosti. V rámci technologického bloku zazní témata jako trendy v kontejnerizaci, kontejnerový vývoj s frameworky Quarkus, Camel K a Kogito, Red Hat OpenShift, správa datového centra s Ansible, novinky ve Smart Management a Insights nebo aplikace a infrastruktura pod drobnohledem.

V rámci programu vystoupí kromě expertů a visionářů společnosti Red Hat i zástupci společností Fortuna Entertainment Group, ELOS Technolgoies a Unicorn.


RedHat

 
Helios