facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Jaké NPM řešení doporučují analytici z EMA?

Hybridní model práce, který se zde objevil s větším využíváním "home office" tedy práce z domova, přinesl IT týmům řadu nových výzev. Ať už v oblasti zabezpečení nebo zajištění dostupnosti důležitých aplikací, a to bez ohledu na místo jejich použití. IT specialisté se dnes musí vypořádat nejen z různorodostí síťového vybavení a infrastruktury, ale také z obtížněji vymahatelnými bezpečnostními politikami.


V této situaci musí více než kdy jindy spoléhat na NPMD nástroje pro monitoring sítí. S výběrem toho "správného řešení" pomáhá firmám např. Radar report analytické společnosti Enterprise Management Associates (EMA), který pravidelně publikuje závěry svých výzkumů a doporučení.

Aktuální EMA Radar report 2021 věnovaný nástrojům pro správu výkonnosti sítí (NPM – Network Performance Management) má za cíl pomoci organizacím s výběrem vhodného řešení pro správu výkonnosti sítě, provozní monitoring a řešení síťových problémů či plánování kapacity sítě. Věnuje se nejdůležitějším dodavatelům v této oblasti, jejich nabídkám a předkládá doporučení, které řešení si vybrat a proč.

Aktuální EMA Radar report hodnotil 15 nejvýznamnějších NPM řešení na základě několika klíčových výkonnostních ukazatelů v následujících kategoriích: Funkcionalita, Architektura a Integrace, Nasazení a Správa, Náklady a Dodavatel.

Řešení Kemp Flowmon dosáhlo nejlepších výsledků v oblasti Náklady (je cenově dostupné, a to zejména pro menší podniky, nabízí také solidní flexibilitu licencí) a v Nasazení a správa. Stejně dobře si vedlo také v oblasti Funkcionalita, a to díky vynikající schopnosti klasifikace aplikací, skvělé vizualizaci, reportingu, metrikám a měřicím funkcím. V neposlední řadě si pochvalu zasloužilo také za své schopnosti v oblasti AIOps (kombinaci algoritmů umělé inteligence, strojového učení, big data a dalších analytických technologií).

V rámci EMA Radar reportu si řešení Kemp Flowmon vysloužilo ocenění Value Leader v kategorii NPM! (Stáhněte si EMA Radar Report 2021 pro NPM).

Podle EMA Radar reportu je řešení Kemp Flowmon jedno z mála, které bylo cíleně navrženo jako nástroj pro síťové a zároveň bezpečnostní operace, což jej činí atraktivní pro týmy NetOps i SecOps. V okamžiku, kdy spolu týmy sdílejí informace i nástroje, mohou také společně rozhodovat a navrhovat účinné bezpečnostní politiky, které nemají dopad na výkon.

„Jako Value Leader vyniká řešení Kemp Flowmon mezi ostatními hlavně díky vynikajícímu přehledu o síti s intuitivním drilldown workflow, vizualizací provozu a pokročilému reportingu. Zůstává přitom vysoce škálovatelné a nabízí rozumný cenový plán,“ dodává Shamus McGillicuddy, viceprezident výzkumu ve společnosti Enterprise Management Associates (EMA).

Z reportu vybíráme:

  • Řešení Kemp Flowmon získalo vynikající hodnocení za celkovou architekturu produktu. Je dobře škálovatelné ... se špičkově výkonnou platformou. Dobré jsou také schopnosti v oblasti data retention.
  • Schopnost integrace se všemi významnými systémy SIEM. Nabízí plně zdokumentované rozhraní REST API, které mohou zákazníci využít k implementaci vlastních integrací.
  • Kemp Flowmon je prezentován jako řešení, které lze snadno nasadit a které dokáže zajistit viditelnost do fyzických, virtuálních a cloudových sítí. Jeho součástí je také automatická analýza příčin, která dokáže z paketů určit možné zdroje potíží.
  • Řešení Kemp Flowmon nabízí vynikající poměr ceny a výkonu. Jedná se o jeden z cenově nejdostupnějších produktů v EMA Radar reportu. Ocení jej zejména malé a středně velké podniky.
  • V kategorii nasazení a správa si Kemp Flowmon odnesl rovněž velmi dobrý výsledek. A to za funkcionalitu a vynikající schopnosti klasifikace aplikací, skvělé vizualizaci, reportingu, metrikám a měřicím funkcím.
  • Výborně byly hodnoceny schopnosti v oblasti AIOps, přičemž solidní výsledky si řešení odneslo z kategorie architektura a integrace, kde získalo velmi dobré hodnocení za sběr dat, škálovatelnost a výkon platformy.

Více informací naleznete v reportu: EMA Radar report 2021 pro NPM

O společnosti Enterprise Management Associates, Inc.

Enterprise Management Associates (EMA) byla založena v roce 1996 a je přední analytickou firmou v oboru, která poskytuje hluboký přehled o celém spektru technologií v oblasti IT a správy dat. Analytici společnosti EMA využívají jedinečnou kombinaci praktických zkušeností, vhledu do osvědčených postupů v oboru a hlubokých znalostí současných i plánovaných řešení dodavatelů, aby pomohli klientům společnosti EMA dosáhnout jejich cílů. www.enterprisemanagement.com.