facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Boxafe

Zálohovací řešení od QNAP pro Google G Suite a Microsoft Office 365

QNAPSpolečnost QNAP připravila pro uživatele svých zařízení zajímavou novinku s označením Boxafe. Jde o komplexní řešení pro zálohování cloudových služeb Google G Suite a Microsoft Office 365, které se stávají mezi podniky stále oblíbenější, protože uživatelům nabízí možnost práce s dokumenty prakticky odkudkoli, nové možnosti týmové spolupráce, nebývalou volnost a flexibilitu.


Pro administrátory IT a správce bezpečnosti ale současně znamenají novou výzvu.

Přestože cloudové služby pro podniky nabízí vysokou úroveň zabezpečení, je třeba u nich zajistit ochranu dat v souladu s podnikovými nebo i regulatorními předpisy. Pomocí řešení QNAP Boxafe lze zálohovat cloudová data do místního zařízení NAS a zajistit tak bezpečné úložiště i pro podniková data z cloudových služeb.

Boxafe

I přes nesporné výhody cloudových služeb se stále jedná o řešení, u něhož hrozí ztráta dat a které má omezení, pokud jde o obnovu dat. Ze strany uživatele je třeba řešit zálohování dat, a to z následujících důvodů:

 1. lidské chyby a omyly mohou vést k nechtěnému vymazání dat,
 2. záměrné zničení dat,
 3. uchovávání dat zajišťující shodu s předpisy nebo z právních důvodů.

Když nastanou různé incidenty, například v důsledku lidské chyby, může dojít k obrovské ztrátě dat. Právě pro prevenci takové situace nabízí QNAP řešení Boxafe - komplexní zálohovací řešení oblíbených sad cloudových kancelářských aplikací Google G Suite a Microsoft Office 365.

V době vzniku článku byla aplikace Boxafe dostupná ve formě otevřené betaverze, některé vlastnosti finální verze proto mohou být odlišné, ovšem rozdíly v základních vlastnostech a funkcích tohoto zálohovacího řešení nejsou pravděpodobné.

Proč zálohovat cloudové služby?

V produktech Google G Suite a Microsoft Office 365 jsou určitá omezení obnovy dat, například omezení doby obnovy nebo trvalé odstranění.

Omezení obnovy dat v Google G Suite:

 • Gmail: Odstraněné e-maily jsou uchovávány ve složce Koš po dobu 30 dní. E-maily uchovávané v Koši jsou trvale odstraněny a nelze je obnovit po uplynutí 30 dní.
 • Disk Google: Správci mohou obnovit pouze položky, které byly trvale odstraněny pouze přibližně před 25 dny. Ve složce Koš na Disku jsou položky trvale odstraněny po 30 dnech.
 • Kalendář Google: Všechny kalendáře a události jsou trvale odstraněny a nelze je obnovit.
 • Kontakty Google: Kontakty jsou trvale odstraněny a nelze je obnovit po 30 dnech.

Pomocí řešení zálohování Boxafe můžete do zařízení QNAP NAS zálohovat nebo synchronizovat služby Můj disk, sdílené disky, poštu, kontakty a kalendář sady G Suite.

Omezení obnovy dat v Microsoft Office 365:

 • Outlook: Odstraněné e-maily lze obnovit do 14 dnů, ale po 30 dnech jsou trvale odstraněny a nelze je obnovit.
 • OneDrive: Položky se uchovávají po dobu 93 dnů od odstranění z jejich původního místa. Správci mohou kontaktovat podporu společnosti Microsoft a požádat ji nebo provést obnovení do 14 dnů, ale po 14 dnech jsou položky trvale odstraněny a nelze je obnovit.
 • Kalendář Outlook: Kalendář a všechny události v něm zaznamenané jsou trvale odstraněny a po odstranění je nelze obnovit.
 • Outlook Kontakty (Lidé): Odstraněné kontakty lze obnovit do 14 dnů, ale po 30 dnech jsou trvale odstraněny a nelze je obnovit.

Pomocí řešení zálohování Boxafe můžete do zařízení QNAP NAS zálohovat nebo synchronizovat služby OneDrive, Outlook, Kalendář Outlook i Lidé.

Snadné nastavení zálohování i obnova dat

Ovládání aplikace Boxafe je snadné a správcům ušetří čas i energii. Pro nastavení aplikace a dohled nad ní slouží přehledný dashboard, který umožňuje rychle zobrazit stav ochrany Boxafe, spotřebu dat a poskytuje zprávu o nedávných úkolech ve formátu kalendáře. A pokud dojde k incidentu, který si vyžádá obnovu dat, nabízí Boxafe možnost před obnovením zobrazit náhled všech zálohovaných dat, abyste si nevybrali nesprávné položky.

Dashboard

Aplikace Boxafe je pro uživatele zařízení QNAP dostupná zcela zdarma a po uvolnění finální verze ji bude možné snadno instalovat prostřednictvím Centra aplikací v systému QTS. Spíše jen teoretickým omezením je limit 10 tisíc připojených účtů do jedné aplikace Boxafe.
Více informací o řešení Boxafe a možnost zapojení do testování jeho betaverze najdete na webu: https://www.qnap.com/solution/boxafe/cs-cz/