CANON CZ
facebook
Aktuality -> IT Projekty - 23. 10. 2018 12:35

Vodafone a Rehabilitační ústav v Kladrubech testují technologie IoT

Rehabilitační ústav (RÚ) Kladruby získal s pomocí Vodafonu pro své klienty novou autorehabilitační vychytávku - vozík Freee. Ten využívá samobalanční technologii a je vhodný například pro paraplegiky, kvadruplegiky, lidi s roztroušenou sklerózou, dětskou mozkovou obrnou či jinými onemocněními omezující pohyb. Na IDC IoT Fóru v Praze jej Jakubovi Pětiokému, náměstkovi pro vědu a výzkum RÚ Kladruby předal viceprezident pro firemní zákazníky Vodafonu Jonathan Rutherford.


Canon

"Smyslem naší spolupráce je testování inovativních technologií zapojených do sítě internetu věcí “ řekl Jakub Pětioký, náměstek pro vědu a výzkum v RÚ Kladruby a doplnil: „Vozík Freee bude v Kladrubech zanedlouho sloužit jako doplněk terapie. Vozík se ovládá jemnými pohyby a tímto během jízdy dochází k intenzivní stimulaci svalů trupu. Technologie pro zajištění konektivity nám navíc umožňuje registrovat pohyb klienta a monitorovat jeho bezpečnost“.

V Rehabilitačním ústavu Kladruby, kde se kromě klientů po úrazech a operacích pohybového a nervového systému zotavují také příslušníci ozbrojených či záchranných složek ČR, využívají jako jediné zařízení v České republice také robotický skeleton Ekso GT. Jde o speciální robotickou pomůcku, bionický oděv, který osobám po zranění páteře dává naději na obnovení pohybových funkcí či urychlení rehabilitace. Ekso GT je zapojen do globální sítě internetu věcí Vodafonu. „Díky datům můžeme v reálném čase vidět výkon pacienta a zhodnotit pokroky při rehabilitaci," říká Jakub Pětioký a doplňuje: „Konektivita zařízení navíc podporuje rychlý a okamžitý servis bez nutnosti návštěvy technika. Navíc celosvětově podpora oblasti eHealth, distanční terapie a telerehabilitace, umožňuje zajistit motivující a monitorovanou terapii v domácím prostředí.“

Svou aktivitou v oblasti eHealth (chytrého zdravotnictví) chce Vodafone ukázat, že právě internet věcí přinese do digitalizace zdravotnictví veliké změny. Lékařům by měl pomoci zefektivnit léčbu, objevovat skryté souvislosti a také odhalit a omezit plýtvání.


 
  

- Inzerce -

Vision ERP ve službách nejmodernějších technologií společnosti 3D Tech

VisionOndřejovská společnost 3D Tech spol. s r.o., která je průkopníkem 3D tisku v České republice, implementovala komplexní systém Vision ERP v letošním roce. Většinu specifických potřeb firmy včetně zakázkové výroby se podařilo pokrýt standardními funkcemi systému, díky tomu bylo nasazení softwaru rychlé a jeho přínosy se brzy projevily.

  

- Inzerce -

COMES WMS pro interní logistiku a digitalizaci továrny

CompasV podnikové praxi existuje celá řada skladových systémů. Většina z nich je integrovaná jako pevná součást informačních účetních systémů. Některé systémy jsou funkčně jednoduché (např. neumí evidovat šarže surovin) a řeší se v nich pouze příjem surovin a expedice výrobků. Výrobu mají za takzvanou „černou skříňku“.

Časopis IT Systems / Odborná příloha Kalendář akcí
Onlio
RSS kanál