facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Cloud šetří čas i peníze

SprinxOmezená kapacita datových linek nebo nestabilní firemní připojení vás už nemusí brzdit. Díky cloudovému řešení se ke svým datům dostanete rychle a bezpečně odkudkoliv.
Spolehlivý, bezpečný, uživatelsky přívětivý a šetřící náklady na IT, takový je ideální cloud. Díky správně vytvořenému cloudovému řešení je možné efektivně spravovat svá data a také získat náskok oproti konkurenci bez ohledu na to, v jakém oboru firma působí. Příkladem úspěšného cloudového řešení je společnost GEFCO ČR působící v oblasti celních služeb již několik let, přičemž využívá software Helios Cla.

Společnost postupně rozšiřovala své celní oddělení až do současné podoby, kdy působí na několika místech po celé České republice. Tento rozvoj s sebou nesl nejen rostoucí objem zakázek, ale také nárůst zpracovávaných dat, které společnost spravuje pro své klienty. Mezi její největší zákazníky patří automobilka TPCA v Kolíně či výrobní závod Barum Continental v Otrokovicích.

Do roku 2013 měla společnost řešení přístupu k celnímu systému nastavené tak, že na centrálním serveru v Kolíně byl nainstalovaný celní systém Helios Cla. Na tento server se všichni pracovníci celního oddělení připojovali vzdáleně přes interní síť, což s sebou přinášelo nemalé problémy. Připojení bylo vzhledem k vytížení datových linek zdlouhavé a velmi často i nestabilní. „Vzhledem k tomu, že tato situace byla dlouhodobě neudržitelná, rozhodla se společnost pro hledání alternativního řešení přístupu k systému. Proto jsme ve spolupráci s dodavatelem systému Helios Cla přišli s dotazem na řešení těchto problémů za společností Sprinx Systems,“ říká Milan Dřízhal, IT manager společnosti GEFCO ČR.

Přesunem systému Helios Cla do cloudového prostředí služby SoftwareHosting.cz, kterou Sprinx Systems provozuje, získala společnost stálý a funkční přístup do systému, který je nyní dostupný odkudkoliv pomocí internetu. Přístup do systému je také lépe zabezpečen díky šifrovanému spojení. Další nespornou výhodou je, že během této komunikace neposílají zaměstnanci žádná data přímo přes internet, ale jednoduše se připojují na vzdálenou plochu umístěnou právě v cloudovém prostředí a na této ploše pracují. Data tak zůstávají v bezpečí na jednom místě a to bez ohledu na to, odkud se k nim jednotliví uživatelé dostávají.

Služby celního oddělení jsou dostupné odkudkoliv. Nejen z kanceláří společnosti, ale například i přímo z úřadů celní správy, nebo od zákazníků, což umožňuje společnosti vysokou flexibilitu při péči o zákazníky a současně přináší značnou konkurenční výhodu. Uživatelé nejsou na rozdíl od původního řešení omezeni rychlostí firemního připojení, která může být značně limitující. Své služby mohou nabízet neomezeně, bez ohledu na lokaci. V kombinaci s mobilním internetovým připojením tak mají perfektní řešení i pro ty nejnáročnější zákazníky.

„Pokud bych mohl nějakou firmu doporučit, tak by to určitě byla společnost Sprinx Systems, která nabízí velmi kvalitní služby spolu s perfektním profesionálním jednáním a zároveň velmi dobře časově zvládnutým přesunem stávajících řešení na jimi nabízené cloudové služby, což se pohybuje maximálně v dnech a to s minimálním dopadem na chod celého oddělení,“ říká Milan Dřízhal, IT manager společnosti GEFCO ČR.

Společnosti GEFCO se současně podařilo vyřešit dva nejpalčivější problémy správy dat, a to jak jejich snadnou dostupnost pro uživatele, tak neméně důležitou bezpečnost. Předání IT infrastruktury poskytovateli cloudového řešení je bezpečnější než umístění infrastruktury v prostorách firmy, protože k ní mají přístup téměř všichni zaměstnanci. Oproti tomu u poskytovatelů jsou to pouze pověření profesionálové. Nemluvě o možném riziku vloupání, při kterém může dojít k odcizení serveru, jeho části nebo zálohovacího zařízení. S nimi zmizí i ta cenná data. Ke stejné ztrátě dat může dojít i v případě, že např. zaměstnanec ztratí pracovní notebook nebo je mu odcizen. V případě cloudových služeb je to ošetřeno tak, že data jsou uložena v datovém centru včetně záloh a ani v případě krádeže notebooku se k nim nepovolaná osoba nedostane.

O společnosti GEFCO Česká republika

Skupina GEFCO patří s obratem 3,6 miliardy eur mezi TOP 10 logistických společností v Evropě. Působí ve více než 150 zemích světa a v současné době zaměstnává na 11 200 zaměstnanců.

V roce 2013 se novým většinovým vlastníkem, namísto stávající a zároveň i zakládající skupiny PSA (Peugeot & Citroen), stala společnost RZD (Russian Railways). Tím pádem se společnost rozrostla o dalších 1,3 milionu zaměstnanců a doplnila své portfolio o všechny další existující druhy logistických služeb.

GEFCO ČESKÁ REPUBLIKA s.r.o. byla založena 26. února 2003 a v současné době zajišťuje své služby z 10 poboček v ČR (Praha, Jažlovice, Kolín, Brno, Ostrava, Otrokovice atd.). Kromě logistických služeb nabízí i celní servis a poradenství, pro které od roku 2013 využívá cloudovým řešením SoftwareHosting.cz od společnosti Sprinx Systems.


Sprinx


 
Axis Talk 2021
Helios
- inzerce -