facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Tieto aktualizovala systém SAP

Ostravských komunikací

Společnost Tieto aktualizovala kompletní infrastrukturu systému SAP ve společnosti Ostravské komunikace. Projekt byl součástí průběžné modernizace infrastruktury IT Ostravských komunikací, které umožní společnosti i nadále efektivně spravovat komunikace a rozvíjet služby poskytované obyvatelům. Ostravské komunikace využívají řešení SAP na podporu procesů při údržbě a fakturaci údržby silnic, které má společnost ve své správě, při evidenci provozu motorových vozidel a k vykazování pracovní doby zaměstnanců. Aktualizace se týkala řešení SAP Solution Manager, SAP Content Server a SAP GUI na pracovních stanicích.


 
  

- PR -

Digitalizace účetních a HR procesů pro módní řetězec v 16 zemích

I maloobchod, i když je to tradiční obor, může využít moderní technologie k automatizaci a digitalizaci svých procesů. Díky tomu získá náskok před konkurencí i v oblasti zaměstnávání. Přečtěte si, jak interní procesy řeší maloobchodní řetězec PEPCO.

  

- PR -

Umělá inteligence už není pro české firmy tabu

IT Systems 5/2025V aktuálním vydání IT Systems je opět hlavním tématem umělá inteligence, která v českých firmách stále více nachází uplatnění. Potvrzují to i závěry reportu Digitalizace podniků, který vydala společnost Asseco Solutions. Jiří Hub, CEO Asseco Solutions, jej shrnul slovy, že české podniky se opřely do digitalizace a umělá inteligence už pro ně není tabu. Stále ovšem mají co objevovat, protože ze studie společnosti McKinsey vyplývá, že potenciál AI zatím využívá jen zlomek firem a její implementaci v Česku táhnou především sektory bankovnictví, pojišťovnictví a e-commerce.