facebook LinkedIN LinkedIN - follow
26. 3. 2021

Jak uspět v digitálním světě?

IT Systems 3/2021V aktuálním vydání IT Systems se věnujeme digitalizaci finančního a veřejného sektoru. Jejich úroveň digitalizace je nesrovnatelná, ale přesto nyní mají něco společného. Jistě tušíte, že jde o bankovní identitu, která by mohla mimo jiné přispět k rychlejšímu přijetí digitálních služeb státu ze strany občanů.


Mohla, pokud nebude chybět odpovídající nabídka a vláda si vzpomene na své programové prohlášení, ve kterém se zavázala k nastartování digitální revoluce, která má zahrnovat moderní, rychlou a přívětivou státní správu. Jistě uznáte, že takové prohlášení úplně nekoresponduje se současným odmítavým postojem některých ministerstev, která tvrdí, že jejich agendy prostě digitalizovat nelze.

V aktuálním vydání IT Systems se také znovu věnujeme automatizaci procesů, která nachází uplatnění ve všech oblastech digitálního světa. Automatizace rutinních kroků, ve kterých lidé chybují a stojí zbytečně velké množství času, je jedním z hlavních trendů souvisejících s digitalizací. Ukážeme si to na příkladu využití automatizace pro ulehčení práce zákaznickým centrům, callcentrům a helpdeskům. I s malým chatbotem se dá zahrát velké divadlo.

Pokud listujete časopisem zepředu, mějte prosím dostatek trpělivosti a doberte se až ke straně 62 k rozhovoru s Filipem Dřímalkou, který platí za mezinárodní kapacitu v oblasti digitalizace. Se svou společností Digiskills pomáhá firmám proniknout do světa digitálních inovací, k tomu ještě stíhá produkovat podcast a nedávno mu o digitalizaci vyšla kniha s názvem „HOT, jak uspět v digitálním světě“. V rozhovoru se mimo jiné dozvíte, co zkratka HOT znamená a proč jsou podle Filipa samotné technologie v digitalizaci až na třetím místě.

Tak hezké čtení. Věříme, že v obsahu nového vydání IT Systems opět najdete nějakou novou inspiraci a další odpovědi na otázku, jak využít informační technologie pro rozvoj vašeho podniku nebo organizace.

Časopis IT Systems si můžete objednat v klasické papírové, nebo v elektronické podobě:

nebo v elektronické podobě:

Alza Media

Pokud se vám časopis IT Systems bude líbit natolik, že byste se chtěli stát jeho předplatitelem, můžete jej objednat zde - roční předplatné IT Systems.