facebook
Aktuality -> Hardware - 9. 1. 2018 16:31

Nová generace virtuální reality od HTC s bezdrátovým adaptérem

VIVE ProSpolečnost HTC uvedla na veletrhu CES vylepšení své sady pro virtuální realitu HTC Vive. Vylepšený headset Vive Pro nabízí o 78 % vyšší rozlišení, ale nejzásadnější novinkou je Vive Wireless Adaptor – bezdrátový adaptér, s nímž si bude možné užít virtuální realitu bez omezení kabelem, pochopitelně ale pouze v rámci místnosti. Vylepšení se dočkal i obchod s aplikacemi pro virtuální realitu Viveport a software Vive Video pro vyhledávání a přehrávání VR obsahu.Nový headset Vive Pro ocení ti, kdo od virtuální reality požadují ten nejlepší obraz a zvuk. Vive Pro je vybaven OLED displeji s celkovým rozlišením 2880 x 1600 pixelů. Ve srovnání s předchozí generací Vive tak má o 78 % vyšší rozlišení a poskytne tak nejen výrazně čistší a ostřejší obraz, ale i silnější pohlcení virtuálními světy. Obzvláště zřetelný je pak rozdíl při čtení textů. Intenzitu zážitku z virtuální reality výrazně ovlivňují i sluchové vjemy, proto je nový Vive Pro opatřen integrovanými sluchátky s vysokým výkonem a vestavěným zesilovačem.

VIVE Pro

Nový je také systém uchycení headsetu na hlavě uživatele. Podle výrobce nabízí Vive Pro lepší rozložení hmotnosti a především zvýšený komfort. Mezi další vylepšení patří také dva mikrofony s aktivním potlačením okolního hluku a duální kamera umožňující pohled do reálného světa.

VIVE Pro

Přelomovým vylepšením je bezdrátový adaptér Vive Wireless Adaptor, který funguje jak se starší generací HTC Vive i novou Vive Pro. Adaptér stojí na technologii Intel WiGig v pásmu 60GHz, která přináší velmi nízké latence a dostatečnou propustnost pro přenos VR dat. Bezdrátový adaptér by se ale měl na trhu reálně objevit až ve třetím čtvrtletí roku 2018.

VIVE Pro Wireless Adaptor

V rámci veletrhu CES byl představen také upgrade obchodu s obsahem pro virtuální realitu Viveport, který zatím obsahuje asi 1000 titulů. Nově se v obchodu namísto tradičního 2D katalogu objeví interaktivní ukázky. Místo textu a obrázků tak budou moci uživatelé vyzkoušet kousek zážitku z virtuální reality ještě dříve, než si jej zakoupí, nebo vyberou v rámci předplatného Viveport.

Viveport VR Store

Upgradu se dočkal i software Vive Video, který řeší problém s vyhledáváním video obsahu pro virtuální realitu. Nabízí katalog VR videí, která lze streamovat přímo do headsetu HTC Vive i Google Daydream. Nově zahrnuje také přístup k obsahu populární služby Vimeo.


 
POINT.X
  

- Inzerce -

Hledáme externí spolupracovníky - staňte se zpravodajem LinuxEXPRES.cz

autořiHledáme nadšence do Linuxu a open source technologií, kteří by měli zájem přispívat na LinuxEXPRES.cz. Příležitostně, nebo i pravidelně, podle svých možností. Hledáme externí spolupracovníky, kteří se zajímají, co je nového kolem Linuxu a chtěli by se o získané informace podělit, přispět komentářem nebo článkem o svých zkušenostech s různými technologiemi a jejich uplatněním.

  

- Inzerce -

Nezapomněli jste si prodloužit předplatné časopisu IT Systems?

IT SystemsZačátek nového roku je nejen obdobím, kdy už se pomalu začínají rozplývat mnohá novoroční předsevzetí. Je také obdobím, kdy je třeba provést řadu každoročně se opakujících činností. V případě všech IT manažerů a IT profesionálů by mezi nimi nemělo chybět prodloužení předplatného časopisu IT Systems.