facebook
Exkluzivní partner sekce
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
IT Systems - online trafika
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

HRM - Řízení lidských zdrojů

Personalistika, Docházkové systémy

clanky HRM - Řízení lidských zdrojů: články

„Personální aplikace budou hrát stále důležitější roli v řízení organizací,“

říká Jaroslav Šmarda, místopředseda představenstva společnosti Vema

„Personální aplikace budou hrát stále důležitější roli v řízení organizací,“
Společnost Vema patří k lídrům českého trhu s podnikovými informačními systémy zaměřenými na řízení lidských zdrojů. Je rovněž nejúspěšnějším tuzemským poskytovatelem podnikových aplikací prostřednictvím internetu, tedy obchodního modelu, k němuž v poslední době přistupuje stále více dodavatelů. K těmto i dalším zajímavým tématům poskytl portálu CVIS.cz a časopisu IT Systems exkluzivní rozhovor Jaroslav Šmarda, místopředseda představenstva a ředitel Obchodně-provozní divize společnosti.
Ve společnosti Vema působíte od jejího počátku. Co vás a vaše kolegy vedlo k jejímu založení a orientaci na úzký tržní segment – řízení lidských zdrojů? ... více »
POINT.X

IT firmy mohou čerpat dotace na mzdy svých zaměstnanců

IT firmy mohou čerpat dotace na mzdy svých zaměstnanců
Letos v září bylo vyhlášeno pokračování třetí výzvy programu ICT a strategické služby, který umožňuje podnikatelům v oblasti ICT či outsourcingu služeb čerpat dotace na mzdy nových zaměstnanců. Nově je možné čerpat dotace také na vybudování a rozvoj datových center.
Jaké aktivity program podporuje? Základním cílem programu je podpořit růst nových pracovních míst v ICT sektoru a zvýšení efektivity činností v podnicích díky využití strategických služeb. Pokud tedy vaše společnost vyvíjí software nebo poskytuje strategické služby formou outsourcingu, máte nyní příležitost ušetřit až šedesát procent výdajů na mzdové náklady nových pracovník... více »

Moderní systémy pro řízení lidských zdrojů

Moderní systémy pro řízení lidských zdrojů
Personální systémy (HRM) pracují s jedním z nejcennějších aktiv každé společnosti – s lidskými zdroji. Personální práce by proto měla být podpořena nejmodernějšími informačními technologiemi, se zaměřením na procesní přístup, zapojení všech zaměstnanců a elektronizaci administrativních procesů. V následujícím textu jsou představeny nejdůležitější trendy, se kterými se lze setkat v moderních personálních systémech.
Přístup odkudkoli prostřednictvím internetu Stále častějším požadavkem personalistů i vedoucích pracovníků je možnost pracovat s personálními systémy prakticky odkudkoli – na pracovišti, z domova, nebo dokonce prostřednictvím ... více »
POINT.X

Personální agentura v informačním systému Karat

Personální agentura v informačním systému Karat
Modul Personální agentura, který vyvinula společnost ZAS Group s.r.o., patří mezi standardní moduly informačního systému, což znamená, že veškerá data o jednotlivých činnostech jsou v celém rozsahu použití zpracovávána v jednotném prostředí. Všechny relevantní informace se tak do ostatních částí IS přenášejí zcela automaticky, díky čemuž je odstraněn vliv lidského činitele a podstatně snížena chybovost při jejich zpracování.
Informační systémy typu ERP (Enterprise Resource Planning) se aktivně podílejí na efektivním řízení zdrojů společnosti, mezi které samozřejmě patří také lidské zdroje. Pro personální agentury jsou zdrojem všichni uch... více »
akce

Podpora řízení lidských zdrojů v malé firmě

může být na úrovni

Podpora řízení lidských zdrojů v malé firmě
Ještě před poměrně krátkou dobou byly menší a střední firmy zvyklé, že zaměstnance přijímal buď sám majitel nebo jím pověřená osoba. Výběr probíhal zpravidla intuitivně – čímž nechceme tvrdit, že vybírající často neměli šťastnou ruku. Nicméně o skutečné personální práci se nedalo příliš mluvit. Zaměstnanci odvedli práci, spočítali se jim hodiny, dostali výplatu… V poslední době se však ukazuje, že skutečná personální práce se vším, co k ní donedávna patřilo pouze ve velkých firmách, se opravdu vyplatí i v těch malých a středních, a to bez ohledu na to, že ji má na starosti třeba šikovná sekretářka pana majitele. Ani ona, ani nikdo jiný se dne... více »

Kdy je outsourcing mezd výhodou?

Kdy je outsourcing mezd výhodou?
Zajišťování vybraných firemních procesů a činností prostřednictvím externích společností má celosvětově rostoucí tendenci a slovo outsourcing je v současnosti již běžně používaným pojmem nejen u velkých nadnárodních firem. Poptávce se přizpůsobila nabídka, a tak je na trhu i dostatek poskytovatelů této služby. Mezi oblasti nejčastěji zajišťované outsourcingem patří mzdy a mzdová agenda. Mnoho firem rádo přenechává tuto starost externím společnostem. Kromě evidence, výpočtu a vyplácení s sebou mzdy totiž nesou i spoustu dalších povinností a starostí – jako například zabezpečení citlivých dat, komunikaci s úřady, sledování častých změn v legis... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10
Ceník inzerce portálu SystemOnLine