google plus
Exkluzivní partner sekce
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

HRM - Řízení lidských zdrojů

Personalistika, Docházkové systémy

clanky HRM - Řízení lidských zdrojů: články

Kdy je outsourcing mezd výhodou?

Kdy je outsourcing mezd výhodou?
Zajišťování vybraných firemních procesů a činností prostřednictvím externích společností má celosvětově rostoucí tendenci a slovo outsourcing je v současnosti již běžně používaným pojmem nejen u velkých nadnárodních firem. Poptávce se přizpůsobila nabídka, a tak je na trhu i dostatek poskytovatelů této služby. Mezi oblasti nejčastěji zajišťované outsourcingem patří mzdy a mzdová agenda. Mnoho firem rádo přenechává tuto starost externím společnostem. Kromě evidence, výpočtu a vyplácení s sebou mzdy totiž nesou i spoustu dalších povinností a starostí – jako například zabezpečení citlivých dat, komunikaci s úřady, sledování častých změn v legis... více »

Banner

IT při podpoře recruitmentu

IT při podpoře recruitmentu
Nikoho nepřekvapí, že IT dnes v podnicích slouží k podpoře vývoje, výroby, prodeje i administrativy. V oblasti práce se zaměstnanci se obvyklé nasazení podnikových systémů týká například evidence docházky, školení a vzdělávání zaměstnanců a samozřejmě problematiky mezd a evidence pracovní doby. Poněkud stranou ale zůstává oblast pro řadu firem klíčová – nábor nových zaměstnanců. Přitom právě zde může HR oddělení pomocí kvalitního recruitmentového systému výrazně omezit rutinní práci a soustředit se na to klíčové, tedy na přímou práci s uchazeči, kteří splňují potřebné kvalifikační předpoklady.
Pokud se zaměříme na vlastní proces náboru, ... více »
  

- Inzerce -

Co má splňovat moderní docházkový systém?

RON SoftwareK čemu má primárně sloužit? Všichni většinou docházkový systém používají, ale používají ho efektivně a přináší jim to, co má? Není evidence docházky jen nutná práce a v Excelu by to šlo lépe? Potřebujte sledovat každou minutu práce zaměstnance nebo stojíte o efektivní zpracování podkladů pro mzdy?

Moderní řízení lidských zdrojů

Zavedení pravidelného hodnocení pracovní výkonnosti

Moderní řízení lidských zdrojů
V kontextu zvyšování efektivity výroby a poskytování služeb je nutné zavádět a optimalizovat systém hodnocení pracovní výkonnosti. Funkční systém hodnocení pracovní výkonnosti je pak možné využít také jako nástroj pro plnění výkonnostních cílů – stanovených například na základě ročního plánu společnosti. Pro zavádění systému hodnocení lze využít systémově-procesní přístup, tj. detailní popsání vnitřních procesů systému a nastavení parametrů hodnocení výkonnosti včetně zavedení podpory informačním systémem. Cílem implementovaného informačního systému by mělo být adekvátní propojení jednotlivých prvků systému a také propojení se stávajícími sys... více »

Banner

Personální informační systém budoucnosti

Personální informační systém budoucnosti
Řízení lidských zdrojů (HRM – human resource management) je nedílnou součástí podpůrných procesů každé organizace. Rozsah jeho pokrytí informačním systémem se výrazně liší podle typu a velikosti firem, odvětví podnikání i schopnosti umět IS/ICT efektivně v této oblasti využít. V následujícím článku vás seznámíme se základními procesy HRM, některými aplikacemi, které se pro jejich řízení v českých organizacích používají, a podíváme se, jak asi bude vypadat personální informační systém budoucnosti.
Od zpracování mezd k uceleným konceptům personálního řízení Využití informačních systémů pro řízení lidských zdrojů je v českých organizacích ... více »
  

- Inzerce -

Vyšší komfort a efektivita v oblasti HR Ministerstva průmyslu a obchodu ČR

GordicV letech 2015 až 2016 prošel Personální informační systém MPO ČR zásadní inovací, která posunula výkon agendy personalistiky a mezd na kvalitativně vyšší úroveň. Resort vedle zkvalitnění práce s lidskými zdroji díky projektu rovněž pokročil v digitalizaci dokumentů a v přípravách na využití stávajících i budoucích služeb eGovernmentu.

Moderní docházkové a přístupové systémy

Moderní docházkové a přístupové systémy
Systémy pro evidenci docházky a řízení přístupu jsou stále častěji používány i u malých a středních společností a organizací. V následujícím článku přinášíme krátké zamyšlení nad jejich základními vlastnostmi, přínosem a současným vývojem. Hned na úvod nebude na škodu začít vymezením základních pojmů.
Docházkové systémy jsou především určeny pro naplnění povinnosti zaměstnavatelů, uložené zákoníkem práce, evidence pracovní doby, práce přesčas, noční práce a pracovní pohotovosti a dále pracovních cest, dovolených, přestávek a překážek v práci. Přístupové systémy jsou primárně určeny k řízení fyzického přístupu osob do budov a prostor na z... více »

Představujeme IT systémy na českém trhu: KS mzdy

Představujeme IT systémy na českém trhu: KS mzdy
Informační systém KS mzdy vyrábí a dodává společnost KS – program, která patří mezi pět nejvýznamnějších českých producentů softwaru pro řízení lidských zdrojů. Díky své vysoce propracované funkcionalitě jsou aplikace s logem KS vhodným nástrojem nejenom pro základní zpracování mezd a jednoduchou personální evidenci, ale umějí podpořit i ten nejvyšší stupeň personálního řízení. O vynikajících vlastnostech systému svědčí mimo jiné i umístění ve finále soutěže IT produkt 2007 časopisu Computer World a získání několika certifikátů kvality.
Cílové trhy a partnerská spolupráce Vsetínská společnost KS – program vznikla v roce 1991. ... více »
akce

Informační systémy pro řízení lidských zdrojů směřují k řízení talentu a technologiím Web 2.0

Informační systémy pro řízení lidských zdrojů směřují k řízení talentu a technologiím Web 2.0
Systémy pro podporu řízení lidských zdrojů (v dalším textu budu pro tyto systémy používat zkratku HRIS z anglického human resources information systems) zaznamenávají v poslední době výrazný rozvoj. Vznikají nové aplikace zaměřené na řízení talentu v organizaci, tedy na rozvoj a efektivní využití pracovních kompetencí. V centru pozornosti vývojářů HRIS jsou nyní nové internetové technologie. Jde o to, jakým způsobem je možno tyto nové technologie využít v HRIS. Stálý zájem personálního managementu vyvolávají i možnosti outsourcingu personálních procesů.
Řízení talentu v HRIS Jádro aplikací HRIS tvoří aplikace pro personální evidenci a z... více »

Budoucnost informačních systémů pro řízení lidských zdrojů

Budoucnost informačních systémů pro řízení lidských zdrojů
V článku bych se chtěl podívat na to, jak vypadá informační systém pro řízení lidských zdrojů (dále HRIS – human resources information system) budoucnosti. Přitom bych chtěl zdůraznit, že takový systém od jednoho dodavatele v plné komplexnosti a v české verzi dosud neexistuje. Naše společnost Vema, která patří mezi přední dodavatele informačních systémů pro řízení lidských zdrojů, však nabízí svým zákazníkům řešení, která již některé rysy takového systému obsahují.
Hlavní rysy HRIS budoucnosti Základním rysem budoucích HRIS je zaměření na řízení talentu zaměstnanců. Východiskem pro to je strategie v oblasti řízení lidských zdrojů podni... více »

Recenze: Pamica 2007 – novinka pro personalistiku a mzdy

Program Pamica 2007 je nový software firmy Stormware určený pro zpracování mezd a personalistiky. Je určený pro zpracování mezd neomezeného počtu účetních jednotek a ocení jej nejen živnostníci, ale i společnosti využívající složitějších mzdových postupů. Jeho předností je možné nadefinování nejrůznějších druhů příplatků, prémií a také výpočet osobního ohodnocení. Uživatel má přímo k dispozici tiskopisy, které korespondují s úředními vzory, tj. po vytištění mohou být odevzdány na příslušné instituce (FÚ, MSSZ, ZP atd.)
První zkušenosti Software Pamica 2007 po spuštění zaujme příjemným vzhledem programu, který je velmi srovnatelný s uživ... více »

Co dělají naši zaměstnanci?

Co dělají naši zaměstnanci?
Každá organizace je plně závislá na činnosti lidí, kteří v ní nebo pro ni pracují. Její výkonnost, obrat, rozhodování, vše činí lidé. Ale lidé ne vždy dělají jen to, co má na organizaci kladný dopad. Přiznejme si to, zřejmě každý si občas v práci přečte noviny, prohlédne soukromé e-maily, stáhne nějaký ten prográmek z internetu nebo přinese fotky, hudbu či video na USB disku. Nějaká ta stránka vytištěná bokem se přece nepozná. Takovéto „nevinné” aktivity však při určitém objemu začnou přinášet společnostem citelné ztráty v pracovním výkonu, vytížení prostředků i riziko zatažení nežádoucího nebezpečného kódu do vnitropodnikové sítě. Zaměstnanc... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
Ceník inzerce portálu SystemOnLine