google plus
Exkluzivní partner sekce
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

HRM - Řízení lidských zdrojů

Personalistika, Docházkové systémy

clanky HRM - Řízení lidských zdrojů: články

Zůstanou HR systémy svázány odkazem devadesátých let?

Zůstanou HR systémy svázány odkazem devadesátých let?
Jeden z významných lokálních HR systémů odchází v současné době do „výslužby“. Jeho význam může být vcelku objektivně odvozen od velikosti zákaznické základny spolu s dlouhou historií na trhu psanou od raných devadesátých let minulého století. Jeho význam však může být také subjektivně hodnocen podle zformovaného názoru zákazníků a uživatelů na to, co to vlastně HR systém je a jak má fungovat. Díky počtu zákazníků a délce doby, po kterou byl tento HR systém využíván, za sebou nechává odkaz, který není bez významu.
Vzhledem k tomu, že s předstihem avizovaný termín oficiálního ukončení podpory tohoto... více »

Banner

Nové paradigma provozu HR řešení

Nové paradigma provozu HR řešení
Proměny, které se odehrávají ve světě v posledních letech, mají společného jmenovatele. Je jím ekonomika, která se zadrhla. Ať už příčinu tohoto zadrhnutí vidí odborníci v čemkoliv, je zřejmé, že po letech krizí, stagnací, recesí, která si vynutila řezání nákladů a odkládání investic, se nedá spoléhat, že se vše zase vrátí zpátky „na koleje“. Prostor pro podnikání se díky stále narůstajícímu tlaku na efektivní vynakládání prostředků a zdrojů změnil a začal se otevírat směrem k malým a středním organizacím.
Mluvit o HR informačních systémech v kontextu malých a středních organizací není obvyklé téma. Zatímco velké organizace potřebu HR in... více »
  

- Inzerce -

Co má splňovat moderní docházkový systém?

RON SoftwareK čemu má primárně sloužit? Všichni většinou docházkový systém používají, ale používají ho efektivně a přináší jim to, co má? Není evidence docházky jen nutná práce a v Excelu by to šlo lépe? Potřebujte sledovat každou minutu práce zaměstnance nebo stojíte o efektivní zpracování podkladů pro mzdy?

Docházkové systémy

Docházkové systémy
Moderní softwarové systémy na řešení docházky jsou určeny nejen pro naplnění povinnosti zaměstnavatelů, uložené zákoníkem práce, ale hlavně umožňují nahrazení docházkových sešitů, knih docházky nebo jiných variant manuálních evidencí docházky. Docházkové systémy slouží nejen pro evidenci pracovní doby, tzn. příchodů a odchodů zaměstnanců, ale také umožňují evidovat práce přesčas, noční práce a pracovní pohotovosti, zejména pak sestavovat plány docházky, evidovat a plánovat dovolené, přestávky i různé další překážky v práci.
Moderní docházkové systémy by měly pomoci společnostem k zjednodušení evidence docházky, zejména k odstranění ruční... více »

Banner

Nové technologie pro work-life balance

Nové technologie pro work-life balance
Optimální poměr mezi prací a osobním životem, tzv. work-life balance, hledají lidé produktivního věku odnepaměti. Pracovní výkon byl staletí omezován potřebou fyzické přítomnosti. Technologie posledních desetiletí však umožňují přistupovat k práci flexibilně. Sladění profesního a soukromého života lidí se stává fenoménem dnešní doby a personální úseky i vedení organizací se s touto realitou postupně vyrovnávají. Spolu s tím roste i tlak na zabezpečení informační a komunikační infrastruktury pro podporu mobility podnikových dat, bez kterých by se k práci nedalo přistupovat flexibilně.
Samozřejmě ne všechny druhy zaměstnání je možné provoz... více »
  

- Inzerce -

Vyšší komfort a efektivita v oblasti HR Ministerstva průmyslu a obchodu ČR

GordicV letech 2015 až 2016 prošel Personální informační systém MPO ČR zásadní inovací, která posunula výkon agendy personalistiky a mezd na kvalitativně vyšší úroveň. Resort vedle zkvalitnění práce s lidskými zdroji díky projektu rovněž pokročil v digitalizaci dokumentů a v přípravách na využití stávajících i budoucích služeb eGovernmentu.

Změny softwaru pro řízení lidských zdrojů

Změny softwaru pro řízení lidských zdrojů
V současné době probíhají poměrně hluboké změny v celé oblasti informačních technologií. Tyto změny se samozřejmě nemohou vyhnout ani tradičně konzervativním systémům pro práci s lidskými zdroji. V tomto článku se pokusím shrnout trendy, které považuji za podstatné v současnosti i ve střednědobém výhledu.
Využití služeb cloudu Jedná se především o postupný přesun provozu informačních systémů z firemních sítí k profesionálním provozovatelům IT služeb. S tím souvisí požadavky na architekturu a platformu informačních systémů, která musí umožnit přístup prostřednictvím internetu a musí být schopna obsloužit více zákazníků v rámci jedné inst... více »

Pracovní cesty on-line a komfortně

Pracovní cesty on-line a komfortně
Práce spojená s vykazováním a vyhodnocováním služebních cest sice nepatří k těm nejnáročnějším firemním agendám, je však sledovaná díky legislativě, která nenechává mnoho prostoru k improvizaci. Často to také bývají především výkazy pracovních cest, které auditoři či finanční úřady velmi rádi kontrolují. Pracovním cestám se tak věnuje značné množství času a energie. Aktuálně je však snahou firem věnovat se především svému hlavnímu předmětu podnikání (core bussiness) a provozní či podpůrné procesy si co nejvíce ulehčit.
Na následujících řádcích bychom vám chtěli představit způsob, kterým lze u agendy služebních cest trávit co nejméně času... více »
akce HRM - Řízení lidských zdrojů: Konference, semináře, školení, ...
(31.7.2017 - 4.8.2017)
(28.8.2017 - 30.8.2017)
(2.10.2017 - 4.10.2017)
akce

Mračna nad HR informačními systémy

Mračna nad HR informačními systémy
Patnáct let jsem byl součástí týmu, který vytvářel a dodával na trh personální informační systém. Díky tomu jsem se dostal do kontaktu také s většinou produktů z této kategorie nabízených na tuzemském trhu. Troufnu si tedy možná mírně obecně a s nadhledem říci, že vývoj těchto systémů se podobá jako vejce vejci.
Jak? Pro různé technologie (operační systémy, vývojové nástroje, databáze) se nejprve vytvoří obrazovky, které obsahují údaje potřebné pro personalisty především k výpočtu mezd (např. příjmení, jméno, rodné číslo, adresa, číslo účtu, číslo OP, seznam dětí a jejich rodných čísel, …). Následně vývojáři do systému doplní moduly pro ... více »

Time management

Time management
Efektivní využití pracovního času je jednou ze základních podmínek zvládnutí náročných úkolů, které dnes každá organizace musí řešit. Mít stále aktuální informace, kdo, kdy, kde a proč byl, je a bude, je nezbytností nejen pro manažery při rozhodování, ale je i významným přínosem pro každého pracovníka v organizaci. Toto zní velmi samozřejmě, ale ve skutečnosti není zcela jednoduché tyto informace získat, udržovat aktuální a systematicky s nimi pracovat.
Naše společnost se jako přední odborník především na lidské zdroje touto problematikou dlouhodobě zabývá a pro podporu jejího co nejvíce efektivního zvládnutí vyvinula a dále vyvíjí sadu ... více »

Nástrahy implementace BYOD politiky

Nástrahy implementace BYOD politiky
Fenomén BYOD (bring your own device neboli „přines si své vlastní zařízení“) se stal trendem napříč odvětvími a stále více společností dnes stojí před problémem, jak jej bezpečně a efektivně využít ve svůj prospěch. Umožnit svým zaměstnancům používat vlastní zařízení (chytré telefony a tablety) nejen pro soukromé potřeby, ale i pro pracovní aktivity je úkol skrývající řadu nástrah i benefitů.
Mobilní zařízení se dnes stala nedílnou součástí každodenního života mnoha lidí, jak v osobním, tak profesním životě. Telefony a tablety se stávají součástí životního stylu, jsou ukazatelem společenského postavení i vyjádřením osobnosti uživatelů – ... více »

Soukromá zařízení na pracovišti

Očekávání zaměstnanců vs. zabezpečení firemních dat

Soukromá zařízení na pracovišti
To, že si lidé do práce nosí vlastní smartphony, tablety a notebooky, je již dávno samozřejmostí. Připojují je do firemní sítě, odnášejí si na nich citlivá data. Jsou ochotni pracovat doma, na druhou stranu stále více trvají na tom, aby i na pracovišti mohli řešit své soukromé záležitosti, například včetně přístupu k sociálním sítím. Bezpečnostní rizika, která z těchto jevů vyplývají, jsou nasnadě, a firmy si tak mohou jen těžko dovolit tento trend ignorovat.
Trend je to natolik významný, že si získal i své speciální jméno, respektive zkratku BYOD (bring your own device). Firmy zde stojí před nelehkou volbou. BYOD totiž s sebou kromě zje... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
Ceník inzerce portálu SystemOnLine